اخبار

مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:

۸۰ هزار نفر از خراسان رضوی در سامانه بچه های مسجد ثبت نام کرده اند

۸۰ هزار نفر از خراسان رضوی در سامانه بچه های مسجد ثبت نام کرده اند
مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه استقرار نظام فهما به این موضوع اشاره دارد که امروز ما علاوه بر سخت افزار و نرم افزار نیازمند اندیشه، تفکر، طرح و ایده هستیم، گفت:تاکنون ۸۰ هزار نفر از خراسان رضوی در سامانه بچه های مسجد ثبت نام کرده اند.

«محمد ابدالی تکلو» با بیان اینکه امسال در روز ولادت حضرت زهرا(س) پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران معرفی می شود فهما را مخفف فرهنگ و هنر مساجد ایران عنوان کرد و گفت: ما با بارگذاری اعضا، فعالیت ها، حضور، مراجعه و بهره مندی مدیران کانون ها در سامانه بچه های مسجد، شناختن سامانه فهما، بارگذاری فعالیت های خود در سامانه و کسب اطلاعات از خدمات فهما در کانون مساجد آن را تبیین می کنیم.

مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی ادامه داد: چهار راهبرد اساسی در کانون های فرهنگی هنری مساجد وجود دارد که ما را وادار می کند امروز در یک زمین جدیدی بازی کنیم، تا امروز زمین بازی پول و امکانات بوده است اما در زمین بازی جدید نیازمند اندیشه، تفکر، طرح، ایده، احتیاج به تشکیلات و استقرار نظام فهما و به عبارتی مغزافزار هستیم.

وی گفت:نظام فهما راهبردهای شبکه سازی و توانمند سازی، کشف و پرورش استعدادها و به کارگیری این استعدادها، حضور هدفمند و جریان ساز کانون ها در فضای عمومی جامعه، تولید محصولات و استفاده از محصولات تولیدی دین محور برای جامعه مخاطب را تبیین می کند.

ابدالی تکلو با بیان اینکه جامعه مخاطب کانون های فرهنگی هنری مساجد باید گسترده باشد، افزود: تاکنون ۸۰ هزار نفر از جامعه مخاطب کانون های مساجد استان در فهما هستند که این رقم با حدود ۱۸۰۸ کانون در استان هنوز مطلوب نیست.

مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی اظهارداشت:نظام فهما به دنبال تغییر تکنولوژی سازمان در سه لایه نرم افزار، سخت افزار و مغز افزار است و امروز کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به تکنولوژی روز مسلح باشد و تکنولوژی کانون ها نیز باید تغییر کند لذا نیاز امروز و فردای ما استقرار نظام فهما است.

وی با بیان اینکه رابطین کانون ها باید دارای اطلاعات دقیق باشند و با مراجعه به سامانه بچه های مسجد و ارائه طرح ها و ایده های خود با استفاده از راهبردهای جدید پیش رو مجهز به تکنولوژی شوند، افزود: اگر مدیران و رابطین کانون های فرهنگی هنری مساجد می خواهند هدایت موثر در این تشکل داشته باشند باید در فهما مستقر شود.

ابدالی تکلو با اشاره به مزایای فهما گفت: عدم واگرایی، ارزیابی دقیق، حمایت عادلانه و هدفمند در حوزه خدمات و توزیع امکانات از جمله مزایای نظام فهما است همچنین نظام فهما به رشد کانون های فرهنگی هنری کمک می کند.

مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به هشت شاخصه ارزیابی در نظام فهما گفت: قران و عترت، شبکه سازی و ساماندهی، فعالیت های هنری و ادبی، کتاب و کتابخوانی، غنی سازی اوقات فراغت، مناسبت های ملی و مذهبی، فضای مجازی و رسانه که لازمه آن استفاده از مغز افزار در فضای مجازی است و خلاقیت و نواوری هشت شاخصه ارزیابی در نظام فهما است که اگر از این شاخصه ها بهره بگیریم قطعا مشهد پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران خواهد شد.

۲ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید