اخبار

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

فعالان قرآنی باید از پیشرفت‌ها در راستای فعالیت‌های حوزه تخصصی استفاده کنند

فعالان قرآنی باید از پیشرفت‌ها در راستای فعالیت‌های حوزه تخصصی استفاده کنند
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دنیای امروز در حال پیشرفت است و ما فعالان قرآنی باید از این پیشرفت‌ها در راستای فعالیت‌های حوزه تخصصی خود استفاده بهینه داشته باشیم.

حجت الاسلام کاظمی نسب در اختتامیه اولین جشنواره توانمندسازی موسسات قرآن و عترت خراسان رضوی که در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، خاطر نشان کرد: دنیای امروز در حال پیشرفت است و ما فعالان قرآنی باید از این پیشرفت‌ها در راستای فعالیت‌های حوزه تخصصی خود استفاده بهینه داشته باشیم و برگزاری جشنواره‌هایی از این دست نیز می‌تواند در همین راستا قرار گیرد، چرا که مدیران موسسات می‌توانند از این فضاهای موجود استفاده کنند. همچنین ما نیز اگر بتوانیم سبک زندگی قرآنی را در اینگونه فضاهای موجود پیش بریم، در این هنگام می‌توان گفت که نتیجه خوبی در این خصوص گرفته‌ایم.

کاظمی نسب عنوان کرد: در واقع آیات قرآن، آیات زندگی است و اگر بتوانیم آیات قرآن را برای جوانان معرفی کنیم تا از آن‌ها در زندگی خود استفاده کنند و به کار گیرند. ما اگر اینگونه الگوهای مناسب را برای جوانان استفاده و به او معرفی نکنیم، قطعا آن‌ها به دنبال الگوهای غربی خواهند رفت و از آن‌ها استفاده خواهند کرد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خرسان رضوی گفت: بنابراین به جا است که ما این الگوها را به جوانان معرفی و همچنین معارف دینی را از آیات قرآن استخراج کنیم و به صورت ملموس و محسوس در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی تاکید کرد: از این رو با توجه به اینکه این امر، نیاز به یک کار دقیق و هنری دارد اما با وجود اینکه ابزارهای آن نیز برای ما فراهم است، این نیاز احساس می‌شود که ما از این ابزارها بتوانیم استفاده درستی در راستای فضاهای قرآنی ببریم، در این میان نیز برگزاری جشنواره‌های قرآنی متعدد در صدد است که اینگونه فضاها را به وجود آورد.

گفتنی است که ۵۰ موسسه در جشنواره توانمندسازی موسسات قرآن و عترت خراسان رضوی شرکت کردند و بالاترین امتیاز ۲۹۲ و پایین‌ترین امتیاز را کسب شد. مدیر موسسه قرآن و عترت راه علی(ع) موسسه مرحوم استاد جعفری یگانه، مدیر موسسه قرآن و عترت سراج اندیشه شهرستان خلیل آباد، مدیر موسسه قرآن و عترت یوسف زهرا(س) و مدیر موسسه ساسله‌الذهب عرفان نیشابور؛ به ترتیب رتبه اول تا چهارم این جشنواره را کسب کردند.

۱ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید