اخبار

معاون اجرایی بنیاد امام رضا(ع):

مشهد باید پایگاه همه فعالیت های فرهنگی هنری مربوط به امام هشتم(ع)باشد

مشهد باید پایگاه همه فعالیت های فرهنگی هنری مربوط به امام هشتم(ع)باشد
معاون اجرایی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری به نام امام رضا(ع) در راستای قرار گرفتن هنر و فرهنگ در خدمت ترویج شعائر و معارف رضوی است.

فرشید فلاح در اختتامیه نهمین جشنواره ملی عکس رضوی که با حضور عکاسان برگزیده کشوری در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) برگزار شد؛ ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره، بیان کرد: نفس برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری به نام امام رضا(ع) بر این اساس طراحی شده است که هنر و فرهنگ در خدمت ترویج شعائر و معارف رضوی قرار گیرد.

معاون اجرایی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) افزود: خوشبختانه امروز هر کجا به نام امام رضا(ع) جشنواره و رویدادی برگزار شده است، فرهنگ هنر توسعه پیدا کرده است.

 وی ادامه داد: جشنواره داستان رضوی در ارتقا داستان نویسی ایران و جشنواره  شعر رضوی در بالا بردن سطح کیفی و گسترش کمی شعر موثر و پیشتاز بوده اند و در همه رشته ها و جشنواره ها این ادعا وجود دارد.

فلاح بیان کرد: به دلیل وجود بارگاه رضوی در مشهد، این شهر باید پایگاه و خاستگاه همه فعالیت های فرهنگی هنری مربوط به امام هشتم(ع)باشد.

وی افزود: انتشار این نور معنویت در سراسر کشور و سهیم کردن همه مردم و هنرمندان کشور در بهره گیری از این چشمه زلال معرفت ایجاب می کند هر فعالیت در استانی برگزار شود و هر استان میزبان عنوان و طیفی از جامعه فرهنگی و هنری باشد.

معاون اجرایی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) اظهار داشت: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برای سال ۹۹ در کنار همه فعالیت های دیگر خود در عرصه تولید، ۱۵ عنوان برنامه فرهنگی و پژوهشی در ۱۵ استان کشور و ۱۷ عنوان جشنواره و رویداد هنری را در ۱۷ نقطه دیگر با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد کرد.

وی عنوان کرد: رویکرد بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در سال آینده توجه به تولیدات فرهنگی و هنری برای ارائه آثار و محتوا در فضای مجازی و فضاهای تبلیغات شهری است.

فلاح با بیان اینکه این جشنواره ها با میزان کیفیت آثار تدلیدی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت؛ افزود: ما تلاش می کنیم تا جشنواره هایی که نیاز به نوآوری و باژآفرینی دارند به مشهد بیایند و در سطح و کیفیت مناسب دو دوره برگزار شوند تا در سایر استان ها از تکرار این جشنواره ها جلوگیری شود و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در سال گذشته در مشهد مقدس از جمله این جشنواره ها است.

وی از نسل نو عکاسان خراسان رضوی که جلو دار عکاسی در کشور محسوب می شوند فدر دانی کرد.

 معاون اجرایی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از استمرار برگزاری جشنواره عکس رضوی در مشهد برای سال ۹۹ حمایت می کند.

۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید