اخبار

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

خراسان رضوی در ارسال عکس به جشنواره عکس رضوی پیشتاز بود

خراسان رضوی در ارسال عکس به جشنواره عکس رضوی پیشتاز بود
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هشت دوره جشنواره عکس رضوی به همت بنیاد بامام رضا(ع) در تبریز و امسال بنا به درخواست این اداره‌کل نهمین دوره آن در مشهد برپا شد.

محمدرضا محمدی در اختتامیه نهمین جشنواره عکس رضوی افزود: نهمین دوره این جشنواره عکس در بخشهای حرفه‌ای، تلفن همراه، اردویی و بخش ویژه برنامه‌ریزی شد و موضوعات آن نیز در زمینه عکاسی اجتماعی و عکاسی معماری بود.

وی موضوع بخش عکاسی اجتماعی این جشنواره را "معارف و کرامت انسانی در سیره حضرت امام رضا(ع)، آداب زیارت، نماز، دعا و نیایش، ایثار و شهادت، آیینهای دینی و مذهبی در جهان اسلام"، موضوعات بخش عکاسی هنر معماری و هنرهای اسلامی را "حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)، امامزادگان، عتبات، مساجد و حسینیه‌ها" و همچنین موضوع بخش ویژه این رویداد فرهنگی هنری را "فرهنگ حجاب و عفاف" ذکر کرد.

محمدی اضافه کرد: خراسان رضوی مانند دوره‌های گذشته این جشنواره در ارسال عکس پیشتاز بود و بعد از آن به ترتیب استانهای تهران، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و قم بیشترین تعداد عکس ارسالی به جشنواره را داشتند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سه هزار قطعه عکس در بخشهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ملی عکس رضوی ارائه و پس از پالایش اولیه ۸۰۰ عکس برای داوری در مرحله نخست انتخاب شدند.

محمدی افزود: هفت داور این رویداد در نهایت ۷۱ اثر ۵۴ عکاس را در بخشهای مختلف شایسته حضور در مرحله نهایی جشنواره دانستند.

وی ادامه داد: در مرحله نهایی نهمین جشنواره ملی عکس رضوی در بخش حرفه‌ای و موبایلی هر کدام هشت برگزیده، در بخش ویژه یک برگزیده و در بخش اردو سه برگزیده توسط هیات داوران معرفی شدند.

او اظهار داشت: نهمین جشنواره ملی عکس رضوی جوایز خود را در بخش تلفن همراه (موبایلی) به آقای غلامی از شهر اراک، پرهام حجازی از شهر اصفهان، حسین حسین‌زاده از شهر مشهد، زهرا حبیبی از شهر شیراز، مریم آل مومن دهکردی از شهرکرد، ملیحه ذاکر رضوی از جزیره کیش، محمدمهدی ورال از شهر قم و محمدصالح شریفی از شهر سنقر هدیه کرد.

وی بیان کرد: در بخش اردویی هیات داوران، مهنوش اورک از شهر اهواز، نگین محمدی‌فر از شهر اصفهان و پرهام حجازی از مشهد را به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی کردند و در بخش ویژه این جشنواره از مینا نوعی شهری از شهر تبریز قدردانی نمودند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هیات داوران نهمین جشنواره ملی عکس رضوی جوایز بخش حرفه‌ای را به ابراهیم جامعی از شهر اهواز، افشین آذریان از اصفهان، روح‌الله جوانی از شهر اصفهان، سعید قاسمی از شهر اهر، هادی دهقان‌پور از سبزوار، مهدی اسحاقی قالیباف از مشهد، مرجان تقی‌پور از مشهد و مریم دوست‌محمدی از شهر بجنورد هدیه کرد.

در پایان این مراسم از نمایشگاهی از عکسهای برگزیده و برتر نهمین جشنواره عکس رضوی در محل مجتمع فرهنگی- هنری امام رضا(ع) برپا شد.

۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید