اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به عیادت استاد خواجوی پیشکسوت هنرهای تجسمی رفت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به عیادت استاد خواجوی پیشکسوت هنرهای تجسمی رفت
جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به دیدار استاد «ایرج خواجوی»پیشکسوت هنرهای تجسمی کشور رفت و از وی عیادت کرد.

در این دیدار جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خطاب به ایرج خواجوی با بیان اینکه؛ من از همان روز اول که این خبر را شنیدم دستور دادم تا دوستان پیگیر حال شما باشند، گفت: امروز خیلی خوشحالم که می‌بینم وضعیت شما به شکر خدا نسبت به روزهای گذشته بهتر شده و سرحال‌تر هستید.

وی در ادامه با تشکر و قدردانی از زحمات استاد در اعتلای فرهنگ و هنر این استان، اظهار کرد : امیدوارم  هر چه زودتر سلامتی خود را بازیافته و از بیمارستان مرخص شوید.

استاد ایرج خواجوی نیز در سخنان کوتاهی با تشکر و قدردانی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی که به دیدارش رفته بودند، گفت: از شما درخواست دارم پیگیر درجه هنری ام باشید و همچنین در چاپ کتاب من را یاری کنید.

گفتنی است: "ایرج خواجوی" متولد ۱۳۱۴ است و از ۵ سالگی نقاشی را شروع کرد. حدود ۳ سال در کودکی از برخی هنرمندان روس آموزش دید. پدرش او را مجبور می کرد نقاشی های برخی از مجله های دهه ۱۳۲۰ را نقاشی کند. استاد در ریاضیات و فیزیک کوانتوم نیز تبحر دارد و به گفته خودش نقاشی و هنر بود که او را علاقه مند به ریاضیات کرد. او بعد از بازنشستگی به آموزش هنرهای تجسمی پرداخت. آثار استاد در نمایشگاه های زیادی تاکنون به نمایش گذاشته شده است.

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید