اخبار

حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در تمرین نمایش «عروس سرخ»

حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در تمرین نمایش «عروس سرخ»
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عصر با حضور در محل تمرین نمایش عروس سرخ به کارگردانی فرشید تمری، با عوامل این نمایش دیدار و گفتگو کرد.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی همراه با محمدرضا محمدی معاون هنری و سینمایی این اداره کل عصر با حضور در محل تمرین نمایش «عروس سرخ» به کارگردانی فرشید تمری، با عوامل این نمایش دیدار و گفتگو کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن تقدیر از عوامل و بازیگران این تئاتر گفت: امیدوارم این تئاتر که با حضور بازیگران مطرح مشهدی و تهرانی و نیز  استاد محسن میرزازاده اجرا می شود مورد استقبال اهالی فرهنگ و هنر خراسان واقع شود.

وی تصریح کرد: حضور و بهره گیری از هنر استاد محسن میرزازاده در این تاتر احیاگر سنت های بخشی های شمال خراسان و نیز هویت و مناسک خراسان قدیم است.

مروارید بیان کرد: در این تئاتر یک هارمونی خوبی بین موسیقی و تئاتر وجود دارد و بیانگر هویت تاریخی خراسان و نیز هویت خانواده و نقش اعضای خانواده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه این تئاتر به گفته کارگردان تلفیقی از سنت و مدرنیته است ادامه داد: فضای مشهد نیز همین تلفیق را دارد و متاسفانه نسل جدید این گذشته و سنت ها را نمی شناسند و این تئاتر ها این آشنایی را فراهم می سازد.

وی هنر را زبان زنده و پویا خواند و افزود: پویا به این معنا است که ما یک مفهوم را از قدیم معرفی کنیم و تفسیر روز آمد را در بستر معاصر ببینیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اشاره به حمایت شهرداری از فعالیتهای فرهنگی و هنر اذعان داشت: امیدوارم شهرداری در تبلیغ این اثر هنری همکاری کند و این اثر در مشهد با استقبال روبرو شود و اثری فاخر گردد.

۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید