اخبار

برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم " رافت" نیشابور معرفی شدند

برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم " رافت" نیشابور معرفی شدند
همزمان با سالروز میلاد باسعادت امام رضا(ع) یاز دهمین جشنواره و هفدهمین هفته فیلم نیشابور با عنوان رأفت با معرفی برگزیدگان در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، غلامرضا سلامتی مسئول امورهنری  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در آیین اختتامیه  این جشنواره اظهار داشت: امروز انجمن سینمای جوان نیشابور 22 سالگی خود را جشن گرفته و به جوان برومند تبدیل گردیده و در این مدت زحمات مسؤولین قبلی و هنرمندان در تمامی سال ها باعث رشد و بالندگی آن شده است و اقبال هنرمندان طی هفده سال  هفته فیلم و ده سال جشنواره آن را به یکی از مهمترین رخدادهای فرهنگی و هنری شهرستان نیشابور تبدیل کرده است.

مسعود سلیمانی سپهر دبیرجشنواره  فیلم رافت نیز در این مراسم عنوان کرد: رضا شیخلانی ،حمید ناصری مقدم و حمید نبی زاده  به عنوان همکاران من در این بخش با بررسی آثار  وداوری  فیلم های فیلمسازان جوان نیشابور به این نتایج دست یافتند: صدابرداری: جایزه بهترین صدابرداری فیلم شامل لوح افتخار و جایزه نقدی به حمیدرضا داودزاده و نیما عزت برای صدابرداری فیلم کوتاه پشت بام. تصویربرداری: لوح تقدیر بخش تصویربرداری را به خاطر تصویربرداری فیلم پشت بام به ارسطو میرشاهی و لوح افتخار و جایزه نقدی این بخش را به خاطر انتخاب های درست و فضاسازی بصری متناسب با قصه فیلم برای تصویربرداری فیلم آمدی بیدارم کن به علی شورورزی. تدوین: لوح افتخار و جایزه نقدی به جواد خواجوی برای تدوین روان فیلم پشت بام. فیلمنامه: لوح افتخار و جایزه نقدی به ابوالفضل همراه به خاطر انتخاب ایده ای نو و خوب برای شکل گیری فیلمنامه فیلم خانه و دلیل پرداخت خوب شخصیت قصه فیلم، ضمن تقدیر از محمد تراب بیگی نویسنده فیلمنامه فیلم آمدی بیدارم کن، لوح افتخار و جایزه نقدی را به خاطر بهره گری مناسب و خوب از عناصر ایجاز و تعلیق در بیان موضوع فیلم کوتاه به جواد کاهانی برای نوشتن فیلمنامه فیلم لاله. فیلم انیمیشن: فیلم لب تشنه به صورت ناقص و بدون صداگذاری ارائه شده است بنابراین این فیلم را فقط شایسته تقدیر می داند و لوح تقدیر فیلم انیمیشن جشنواره به جعفر عمارلوولوح افتخار و جایزه نقدی فیلم انیمیشن را به دلیل انتخاب قالب مناسب جهت بیان ایده و ایجاز در پرداخت موضوع به عنوان رکن اساسی فیلم کوتاه به مریم آمارلو برای ساخت انیمیشن ام پی فور. فیلم با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت: فیلم آمدی بیدارم کن ساخته محمد تراب بیگی را شایسته تقدیر. بازیگری: مجید فلاح در فیلم سی تی اسکن با اهدای لوح تقدیر  ولوح افتخار و جایزه نقدی را به خاطر بازی خوب در فیلم آمدی بیدارم کن به فاطمه حاجی آبادی . کارگردانی: لوح افتخار و جایزه نقدی به کیان درجزی برای کارگردانی فیلم پشت بام. فیلم باموضوع بیداری اسلامی : لوح افتخار به فاطمه عصار برای فیلم جنون شیطان.  بهترین تجربه اول: ، لوح تقدیر به هاشم کرانی برای فیلم انتهای کوچه و لوح افتخار و جایزه نقدی به سحر کاهانی کارگردان فیلم امروز بهار است. بهترین فیلم: لوح افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم در بین فیلم های حاضر در جشنواره را به فیلم آمدی بیدارم کن ساخته محمد تراب بیگی تقدیم می کند.      

شایان ذکر است توسط مسئول امورهنری  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور و جمعی از  مسوولین انجمن های فرهنگی و هنری  به کلیه نفرات برتر لوح تقدیر و جوایز نقدی اهداء گردید.

۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید