اخبار

حضور هنرمند سبزواری در فستیوال جهانی مینیاتور و تذهیب الجزایر

حضور  هنرمند سبزواری در فستیوال جهانی مینیاتور و تذهیب الجزایر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار از حضور هنرمند سبزواری رشته هنرهای تجسمی در فستیوال مینیاتور و تذهیب در کشور الجزایر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی، مجید عسکری  با اعلام این خبر عنوان نمود:  6 اثر سید محمد حسینی از هنرمندان برجسته سبزواری به جشنواره مینیاتور و تذهیب کشور الجزایر راه یافته است .

وی افزود:شرکت کنندگان فستیوال مینیاتور و تذهیب الجزایر که از فستیوال های معتبر بین المللی است و هنرمندان کشورهای مختلف هنرهای سنتی در آن شرکت می کنند و از میهن عزیزمان 6 نفر جهت شرکت در این جشنواره انتخاب شدند که استاد  سید محمد حسینی  از هنرمندان برجسته رشته تذهیب ومینیاتور   دیار سربداران یکی از 6 نفر ایرانی  راه یافته به این فستیوال بین المللی می باشد. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار اظهار داشت: استاد سید محمد حسینی در سال 1379 موفق به اخذ مدرک ممتاز  نگارگری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید و در سال 1390 موفق به کسب مدرک درجه 2 هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان ونویسندگان ، شاعران کشور بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و تا کنون در دهها  نمایشگاه و مسابقه استانی ،کشوری وبین المللی شرکت نموده و موفق به کسب عناوین اول تا سوم شده است مانند ششمین و هفتمین  دوره مسابقات بین المللی جایزه البراده کشور امارات عربی متحده، اولین ودومین جشنواره دوسالانه تذهیب های قرآنی، اولین ودومین جشنواره آثار تجسمی معلمان، نمایشگاه تجسمی نگارگران خراسان،  نهمین، دهمین یازدهمین  و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن مجید، جشنواره هنرهای تجسمی اسماء الهی، چندین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی دانشجویان کشور و شرکت در چهارمین نمایشگاه آثار فرهنگی و علمی و پژوهش نماز در رشته تذهیب و... در کارنامه ی هنری ایشان دیده می شود .

وی افزود فستیوال مینیاتور و تذهیب از تاریخ 19/7/91 لغایت 27/7/91  در کشور الجزایر  برگزار می گردد .

۴ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید