اخبار

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت بهمن‌ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت بهمن‌ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود
هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت بهمن‌ماه ۱۳۹۸ با همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمد تقی کاظمی نسب معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه ستاد و تشریح برنامه‌های هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت و رونمایی از پوستر این آزمون با ارائه تفسیری از کلام وحی و اینکه قرآن سفره‌ای گسترده‌ برای تمام اقشار است و همه می‌توانند از آن بهره ببرند، اظهار کرد: معاونت قرآن و عترت سعی کردند تمام اقشار جامعه بتوانند از قرآن بهره ببرند. بر همین اساس برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت بخش دیگری از فعالیت ما برای بهره گیری مردم از قرآن است که این آزمون برای گروه‌ها و قشرهای مختلف در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که سه هدف مهم از برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت برای تمام اقشار جامعه داريم، گفت: هدف اول سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی است و با برگزاری این آزمون می‌توانیم موسسات برتر را راحت‌تر انتخاب کرده و از نظر مالی تا جایی که می‌توانیم به آنها کمک کنیم.

حجت الاسلام کاظمی نسب یادآور شد : هدف دوم ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان برای فراگیری مفاهیم قرآن است و هدف سوم شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی است همچنین از طریق این آزمون می‌توانیم سامانه جامعه قرآنی را تکمیل و به روز رسانی کنیم.

وی با اشاره به زمان برگزاری این آزمون خاطرنشان کرد: سوم بهمن ماه این آزمون در رشته‌های مفاهیم و معارف اهل بیت، حفظ قرآن و رشته‌های الکترونیک که شامل "سبک زندگی و سیره معصومین (ع) " و روخوانی قرآن است برگزار می‌شود.

معاون قرآن و عترت  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اذعان داشت: از ۲۵ آبان ماه تا ۱۵ آذر علاقمندان می‌توانند به پایگاه الکترونیکی به آدرس www.quranedu.ir که در معاونت قرآن و عترت برای ثبت نام این آزمون وجود دارد مراجعه و ثبت نام کنند.

وی تصریح کرد:  ۲۵ و ۲۶ دی ماه رشته‌های الکترونیک (سبک زندگی و سیره معصومین (ع)) به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود همچنین روخوانی قرآن نیز از همان زمانی که افراد صوت را ارسال می‌کنند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: این آزمون در رشته‌های حفظ یک جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، حفظ کل قرآن کریم برگزار می‌شود.

 در پایان مراسم از پوستر این دوره آزمون رونمایی شد.

۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید