اخبار

مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با حضور «حسین براتی» مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون فرهنگی مساجد کشور، «جعفر مروارید» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

در این مراسم «جعفر مروارید» با بیان اینکه مساجد به عنوان نهاد مردمی در توسعه اقتصادی هم نفش دارند و در دوران مقاومت چه در داخل و چه در فضای بین الملل تفکر مقاومت که چکیده میراث فرهنگی و معنوی است را اشاعه می داند، افزود:کانون های مساجد نقش فرهنگی مساجد را پررنگ تر کرده اند.

تکریم و معارفه مدیر کانونهای فرهنگی هنری مساجد 1

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون های مساجد می توانند در بحران های اجتماعی که گریبان گیر شهرها است موفق عمل کنند، گفت:موقعیت مهمی که مساجد دارند و ارتباطی که با بطن جامعه برقرار می کنند می توانند فرهنگ تکریم زائر را در شهر نهادینه کنند همچنین توجه به دغدغه هاب جوانان اسلام، دانش افزایی و شناخت کشورهای اسلامی می تواند از برنامه های مساجد باشد.

«محمد حسین عبداللهی» هم در این مراسم گفت:۱۸۰۸ کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد خراسان رضوی وجود دارد که ۷۴۵ کانون شهری و ۱۰۶۰ کانون هم روستایی هستند و این نشان دهنده توجه و رسیدگی به کانون های روستایی است همچنین ۱۳۰۰ کتابخانه . ۲ هزار و ۱۰۰ مرکز مجری طرح تلاوت نور در استان فعاتل هستند.

مدیر سابق ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه تا کنون در سامانه بچه های مسجد ۷۶ هزار و ۷۰۰ نفر عضو شده اند، افزود:کارنامه کانون های مساجد استان قابل قبول است، بابت تمام فعالیت هایی که در این مدت صورت گرفته اعم از برگزاری برنامه های ملی و استانی زحمات فراوانی کشیده شده و تلاش ها و سختی های بسیاری را متحمل شدیم.

در ادامه مراسم هم «حسین براتی» اظهارداشت:خراسان رضوی از ظرفیت های منحصر به فردی برخوردار است و این وجه تمایز کار ما را در انتخاب فردی شایسته سخت می کند اما با ین رویکرد کمیته انتصابات ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور فردی را به عنوان مدیر جدید ستاد کانون های مساجد استان منصوب کرد که امیدواریم به عنوان سربازی فداکار در کنار مضجع منور امام رضا(ع) انجام وظیفه کند.

تکریم و معارفه مدیر کانونهای فرهنگی هنری مساجد 7

مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون فرهنگی مساجد کشور با تاکید بر اینکه کانون های مساجد ظرفیت فراوانی در کشور دارند، افزود:خراسان رضوی میزبان بسیاری از رویدادهای ملی و منطقه ای بوده که طی سنوان اخیر آقای عبداللهی با اخلاص و نیت پاک در این حوزه زحمات فراوانی را متحمل شدند.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات ۱۵ ساله «محمد حسین عبداللهی» تجلیل و «محمد ابدالی تکلو» به عنوان مدیر جدید ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی معرفی شد.


تکریم و معارفه مدیر کانونهای فرهنگی هنری مساجد 15
تکریم و معارفه مدیر کانونهای فرهنگی هنری مساجد 14

 

 

 

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید