اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

کانون های مساجد نقش فرهنگی مساجد را پررنگ تر کرده اند

کانون های مساجد نقش فرهنگی مساجد را پررنگ تر کرده اند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه کانون های مساجد سهم عمده ای در توسعه فرهنگی شهر دارند، گفت: کانون های مساجد نقش فرهنگی هنری مساجد را پر رنگ تر کرده اند.

«جعفر مروارید» در مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی برگزار شد با اشاره به اینکه ایده های کانون های مساجد یک بخش عمده در توسعه فرهنگی شهر هستند و تاثیرات بین المللی دارند، گفت: مساجد در تاریخ تمدن اسلامی در کنار بازار و مدرسه سه ضلعی را تشکیل می داند که سیاست های فرهنگی را ریل گذاری می کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مساجد در تشکیل و پیشرفت انقلاب اسلامی نقش اساسی را داشته اند که در مشهد مسجد کرامت نقش هویتی شهر است، اظهارداشت:در تحولات فضایی دفاع مقدس هم مساجد به عنوان پایگاهی برای اعزام نیروها بود.

وی با بیان اینکه مساجد به عنوان نهاد مردمی در توسعه اقتصادی هم نقش دارند و در دوران مقاومت چه در داخل و چه در فضای بین الملل تفکر مقاومت که چکیده میراث فرهنگی و معنوی است را اشاعه می داد، افزود:کانون های مساجد نقش فرهنگی مساجد را پررنگ تر کرده اند.

مروارید با اشاره به اینکه مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب جوانان مسجدی هستند که مسجد را محور محله خود نمی دانند و با تجمیع سلایق مختلف در مسجد و زیر چتر امت واحده اسلامی فعالیت می کنند، ادامه داد: در مشهد با وجود حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر نقش کانون های مساجد در فضای شهر متفاوت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون های مساجد می توانند در بحران های اجتماعی که گریبان گیر شهرها است موفق عمل کنند، گفت:موقعیت مهمی که مساجد دارند و ارتباطی که با بطن جامعه برقرار می کنند می توانند فرهنگ تکریم زائر را در شهر نهادینه کنند همچنین توجه به دغدغه های جوانان اسلام، دانش افزایی و شناخت کشورهای اسلامی می تواند از برنامه های مساجد باشد.

وی افزود:خراسان رضوی استان ویژه ای است که باید هم از جهت سیاستگذاری ها و هم از جهت امکانات به طور مخصوص مورد توجه قرار بگیرد چرا که مشهد منبع معنویت برای ایران و جهان اسلام است که نگاه ویژه ای را می طلبد.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید