اخبار

یک نویسنده:

پشتکار و جدیت شرط مهم نویسنده شدن است

پشتکار و جدیت شرط مهم نویسنده شدن است
شکوفه با اشاره به اینکه هر کسی بخواهد، می تواند نویسنده شود، افزود: برای نویسنده شدن باید در نوشتن دو عامل مهم جدیت و پشتکار را داشته باشیم.

«علی شکوفه» با اشاره به اینکه از سال ۷۷ وارد عرصه نوشتن شدم، گفت: در عصر تکنولوژی و ارتباطات دیگر کمتر کسی پیدا می شود که حوصله خواندن یک کتاب چند صد صفحه ای را داشته باشد، در حال حاضر مردم به دنبال جملات و یا داستانهای کوتاه می روند چون آستانه تحملشان پایین آمده و می خواهند سریع به نتیجه برسند و این مسئله در تمامی ابعاد زندگی گنجانده شده است.

 

نویسنده کتاب حرفهای خودمونی با اشاره به اینکه هر کسی می تواند نویسنده باشد، اظهار داشت: عده بسیاری از انسانهای جامعه ما و دیگر جوامع اقدام به ثبت خاطرات روزانه خود می کنند و این به شکلی یعنی آنها نویسنده هستند اما اگر بخواهند به صورت حرفه ای وارد دنیای نویسندگی بشوند فقط باید پشتکار و جدیت داشته باشند البته خواندن کتابهای دیگر نویسنده ها را هم نباید فراموش کنند.

 

نویسنده رمان وقتی جن عاشق می شود ادامه داد: کسانی که می خواهند وارد این عرصه شوند باید برای نویسنده شدن از نوشتن جملات و متن های کوچک و ساده شروع کنند، نباید عجله ای برای چاپ آثار داشته باشند و تصور کنند هر آنچه نوشتند قابلیت چاپ و نشر دارد و باید حتما آنها را عرضه کرد، عرصه نوشتن در عین اینکه بسیار جذاب و شیرین است سختی ها و ممارست های بسیاری دارد.

 

وی به سرانه پایین مطالعه در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر وضعیت چاپ و نشر و در کل هر حوزه ای که به کتاب مربوط باشد خوب نیست، کم اهمیت دادن به اهالی قلم، سانسور و دیگر مشکلاتی که دامن گیر نویسندگان و به خصوص نویسندگان جوان است راه را برای نویسنده شدن کمی سخت کرده ولی با همت و داشتن پشتکار فراوان می توان به قله آرزوها رسید.

 

گفتنی است علی شکوفه نویسنده و خبرنگار متولد سال ۶۵ است که تا کنون کتاب «حرفهای خودمونی» و رمان «وقتی جن عاشق می شود» را به چاپ رسانیده و در حال حاضر هم جدیدترین اثر وی که مضمونی عاشقانه دارد در حال اتمام است.

۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید