اخبار

حضور پیکرتراش نیشابوری درنخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مشهد

حضور پیکرتراش نیشابوری درنخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مشهد
نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهدا و مفاخر شهر با هنرنمایی استادان پیکرتراش کشور با حضور استاد علیرضا قدمیاری پیکرتراش نیشابوری با ساخت سردیس « سردارشهید نورعلی شوشتری» در مشهد آغاز به کار کرد.


مسئول امورهنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد:نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهدا و مفاخر مشهد به همت خانه هنرمندان حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در راستای بهبود سیما و منظر شهری با جانمایی المان‌های دائمی و با هدف تجلیل از مقام والای شهدا و مفاخر فرهنگی و علمی شهر آغاز به کار کرده است.

حمیدرضا آتشی گفت: مجسمه‌سازان حاضر در این رویداد، ساخت یک سردیس را بر عهده دارند و تا ۸ آذر98 هر روز از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه چارسوق هنر کوهسنگی، به ساخت سردیس مفاخر می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید داشته‌هایمان را پاس بداریم و نسل‌های مختلف را با هویت استان و مفاخر هنری و فرهنگی و شهیدان شهر آشنا کنیم وبزرگترین ویژگی این سمپوزیوم حضور استادان برجسته و مطرح کشور در یک مکان می باشد و این رویداد کارگاهی ارزشمند برای دانشجویان رشته هنر و علاقه‌مندان به هنر مجسمه‌سازی است.

آتشی یادآورشد: ما وقتی اسم شهیدان والامقام  را روی خیابان‌ها می‌گذاریم، باید منش و روحیه ایثار و ازخودگذشتگی آنها را نیز در شهر تقویت کنیم و قطعا ساخت آثار هنری در این حوزه نیز می‌تواند به تقویت این نگاه و روحیه کمک کند.

وی عنوان کرد: استاد علیرضا قدمیاری پیکرتراش نیشابوری نیز در این سمپوزیوم مجسمه‌سازی حضور دارد  ومجسمه‌  « سردارشهید نورعلی شوشتری» را خواهدساخت.

مسئول امورهنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: علیرضا قدمیاری نقاش و مجسمه ساز متولد 1351 در نیشابور است که مجسمه های عطار، خیام و فردوسی را که در دانشگاه آریا (ایروان) نصب شده وتاکنون در چند نمایشگاه و مسابقه بین المللی شرکت کرده و آثار ارزشمندی  از او در ایران، آلمان، کره جنوبی و ارمنستان به یادگار مانده است و مجسمه های استاد اخوان ثالث در مشهد، استاد مشکاتیان ،فضل بن شاذان ،عطار، خیام ، فردوسی،حافظ،  ادیب ،نقش برجسته مادر، ابوسعید ابوالخیر، باغچه‌بان ، شهید قاجاریان ، شهید باهنر و جانباز در نیشابور، مجسمه های خیام  و ادوارد فیتز جرالد در موزه خیام، شهید جاویدی در فسا، نادر در کلات نادر ومجسمه 'شهید' نیز اثر برگزیده وی در جشنواره شهر بوسان کره جنوبی است.

۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید