اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سالن‌های نمایش در کلانشهرهای کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سالن‌های نمایش در کلانشهرهای کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا پایان دولت دوازدهم تعداد سالن‌های نمایش در سراسر کشور به لحاظ کیفی و کمی افزایش قابل توجهی می‌یابد.

سید عباس صالحی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پردیس تئاتر مشهد در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد کمی و کیفی هنرهای نمایشی و زیرساخت‌های آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزود: سالن‌های نمایش در طول ۶ سال گذشته در شهرهای بزرگ و کلانشهرهای کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی ادامه داد: در این چند سال بخش خصوصی و غیردولتی به صورت جدی‌تری وارد عرصه ساخت سالن‌های نمایش شده و به کمک دولت در این بخش آمده‌اند به طوری که سهم قابل توجهی از سالن‌های نمایش در تهران و سایر شهرهای کشور متعلق به بخش خصوصی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از امضای تفاهم‌نامه‌ای بین این وزارتخانه با آستان قدس رضوی در خصوص پاره‌ای از اقدامات در حوزه توسعه فرهنگ رضوی خبر داد.

وی افزود: امضای این تفاهم‌نامه که به زودی انجام می‌ شود همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آستان قدس رضوی را در حوزه فرهنگ رضوی گسترش می‌دهد.

وی اضافه کرد: یکی از فرصت‌های کشور ایران و به طور خاص استان خراسان رضوی، وجود مضجع شریف ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) است که می‌تواند برای حوزههای مختلف فرهنگ و هنر مایه خیر و برکت باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره امام رضا (ع) با بهره‌گیری از وجود مضجع شریف ثامن الحجج (ع) با رویکرد توسعه آموزه‌های رضوی در حوزه فرهنگ و هنر سالهاست که در نقاط مختلف کشور با محوریت مشهد مقدس در حال برگزاری است و این جشنواره یک ذخیره غنی برای فرهنگ و هنر رضوی به شمار می‌رود.

۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید