اخبار

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ گذر فرهنگ و هنر در مشهد افتتاح شد

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ گذر فرهنگ و هنر در مشهد افتتاح شد
نخستین گذر فرهنگ و هنر خراسان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، معاون زیارت استانداری خراسان رضوی، شهردار مشهد و جمعی دیگر از مسوولان و اصحاب هنر در مجتمع تجاری آسمان افتتاح شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از افتتاح از واحدهای این بازار بازدید و با هنرمندان به گفتگو پرداخت.

سید عباس صالحی در حاشیه بازدید از این بازار در جمع خبرنگاران گفت: سبد سوغات زائر مشهد باید از نظر محصول و نوع خرید تغییر جدی پیدا کند. نوع کالاها و ارتقای کمیت سوغات زائر با نگاه فرهنگی و هنری باید تغییر یابد.

وی اضافه کرد: کالاهای فرهنگی و هنری در مشهد به عنوان عامل ارتباط فرهنگی و معنوی بین زائر و مضجع شریف امام هشتم می‌تواند رابطه کیفی‌تری با سبد سوغات زائر داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مشهد به به اعتبار ده‌ها میلیون زائر امام رضا (ع) فرصت‌های قابل توجهی برای عرضه محصولات فرهنگی و هنری دارد.

صالحی افزود: تلاش می‌شود با رویکرد بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی فرصت‌های بیشتری برای حوزه فرهنگ و هنر پدید آید که یکی از این اقدامات، راه اندازی خیابان‌های فرهنگ و هنر است.

وی ادامه داد: این طرح بیش از یک سال است که در کشور آغاز شده‌ است و در مشهد نیز کارایی و اثربخشی بالایی در رشد سرانه فرهنگی و هنری در سبد مصرفی خانوارها خواهد داشت.

۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید