اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

اقتصاد هنر می تواند مولد خلاقیت فرهنگی و پالایش فرهنگی باشد

اقتصاد هنر می تواند مولد خلاقیت فرهنگی و پالایش فرهنگی باشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: گذر فرهنگ و هنر از سیاست‌های کلان وزارت فرهنگ است و مجموعه‌ای از کسب و کارهای فرهنگی در کنار خلاقیت فرهنگی را گرد هم می‌آورد تا بستری برای گفت و گو فراهم شود.

جعفر مروارید در در مراسم افتتاحیه بازار فروش آثار فرهنگی هنری (گذر فرهنگ و هنر) در مجتمع تجاری آسمان افزود: بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید بر جوانان به عنوان ظرفیت‌های انقلاب اسلامی در فضاهای فرهنگ و هنر خود را نشان خواهد داد.

وی با اشاره به برنامه مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی استاندار خراسان رضوی؛ گفت: برش فرهنگی این مثلث توسعه خود را در اقتصاد هنر، اقتصاد فرهنگ و در بازارهای فروش فرهنگی و هنری  آشکار می سازد.

مروارید بیان کرد: هدف ما این است که زائران و مجاوران ضمن خرید کالاهای تجاری سبد کالای فرهنگی نیز را جزء خرید سفر خود قرار دهند و همان طور که از فضاهای شهری و مجموعه های تجاری استفاده می کنند، فرهنگ و هنر را یک تافته جدا بافته نبینند و آن را جزو انکار ناپذیر زندگی روزمره خود بدانند.

وی اظهار داشت: گذر فرهنگ و هنر را ما جدا از زیست شهری و جدا از بازار در نظر نگرفتیم با تاکید بر این نگاه که بازار از نیازهای مادی شهروند آغاز می شود و به نیازهای هنری، فرهنگی و نیازهای معنوی توسعه پیدا می کند.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: فضای فرهنگ در مشهد نهادینه شود و این حرکت که با یک نگاه خیر و با توجه با تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای سال رونق تولید صورت گرفته است، انگیزه ای برای توسعه گذرهای فرهنگ و هنر در مشهد باشد.

وی فرهنگ و هنر در مشهد را زنده به حضور اصحاب فرهنگ و هنر و زنده به رقابت فرهنگی و خلاقیت فرهنگی دانست و افزود: اقتصاد هنر می تواند مولد خلاقیت فرهنگی و پالایش فرهنگی باشد.

۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید