اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: امیدواریم مشهد قطب نمایشی ایران شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: امیدواریم مشهد قطب نمایشی ایران شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به زیرساخت‌های فرهنگی که در مشهد می بینم، امیدوارم این شهر قطب نمایشی ایران و جهان شود.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آغاز عملیات اجرایی پردیس تئاتر مشهد اظهار داشت: در سال گذشته هنرهای نمایشی، 7هزار و دویست نمایش با 86 هزار دفعات اجرا در کشور داشتیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته 8 میلیون نفر از علاقه‌مندان به هنر نمایش از این بستر هنری استفاده کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم، مسیر رو به رشدی را در ارتباط با عناوین و تعداد تماشاگران داشتیم افزود: اما این بدان معنا نیست که این در حوزه هنرهای نمایشی راضی کننده باشد چرا که طبق آمار سال 96، از افراد 15سال به بالا که حدود 60 میلیون نفر می شود تنها 5 و یک دهم به عبارتی حدود سه میلیون نفر به تئاتر رفته بودند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سطح پویش های هنری در حوزه های مختلف به شدت توسعه یافته است گفت: یکی از دلایلی که تنها سه میلیون نفر به تماشای تئاتر رفتند کمبود سالن های نمایشی است.

صالحی ادامه داد: در کل کشور هزار و  57 سالن نمایشی وجود دارد که عملا فرصت عرضه و ارتباط را کاهش می دهد که این محدودیت تنها در حوزه نمایش نیست بلکه در حوزه‌های دیگر از جمله مجتمع های و سالن های فرهنگی و هنری است.

وی بابیان اینکه شهرها نیازمند فضای سبز و فضاهای فرهنگی هنری هستند افزود: فضای سبز دریچه تنفس بدن ماست و فضای فرهنگی و هنری دریچه تنفس روح است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما کمبود اکسیژن را درک می‌کنیم بیان داشت: ما باید کمبود اکسیژن روح را درک کنیم که خوشبختانه این اتفاق درک این مهم است.

وی با بیان اینکه در مشهد 8 سالن نمایش با1300صندلی وجود دارد افزود: امیدوارم این پروژه در مدت زمان مشخص خود به بهره بردا ی برسد و این کارهای خوب تداوم یابد و به عنوان یک مشهدی از این اتفاق بسیار خوشحالم.

۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید