اخبار

حمایت از تولید فیلم کوتاه در نیشابور

حمایت از تولید فیلم کوتاه در نیشابور
انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برای حمایت از تولید فیلم کوتاه شهرستان نیشابور و فیروزه فیلمنامه کوتاه (داستانی – انیمیشن) و طرح مستند می پذیرد.

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و تکنیکی هنرمندان و به منظور پرورش و حمایت از استعدادهای جوان و متعهد شهرستان نیشابور و فیروزه، از کلیه فیلمسازان و فیلمنامه نویسان مطرح با رویکرد نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای جهت حمایت از ساخت  و تولید فیلمنامه‌های برتر دعوت به همکاری می‌نماید.

مسعود سلیمانی سپهر گفت: اولویت های موضوعی توجه به ارزش های دینی، ملی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مسائل تربیتی شامل مفاهیم قرآنی و مبانی اخلاقی، درستکاری، ایمان و تقوا و...، مسائل اجتماعی و اقتصادی شامل مسائل و معضلات روز جامعه، خانواده، حقوق شهروندی( فرهنگ شهر نشینی، محیط زیست، حریم شناسی، بهداشت، کودکان، آموزش و پرورش، آلودگی هوا و آب، صوتی و بصری، حمل ونقل، اقتصاد مقاومتی و خوداتکایی، خود گردانی، قناعت، جهان عاری از خشونت، جغرافیای شهری و محیط محل زندگی، فرهنگ بومی و اقلیمی، سنت ها و آیین های غیر خرافی موجود در مناطق مختلف  واقتباس از آثارو متون کهن ادبی و نویسندگان  نیشابوری  وآزاد می باشد.

وی خاطرنشان کرد:شورای انتخاب اولیه فیلمنامه (متشکل ازسه نفراز کارشناسان و هنرمندان خبره بومی و کشوری) که پس از مطالعه و بررسی آثار، اقدام به حمایت در قالب خرید آثار برتر از فیلمنامه نویس و یا حمایت از فیلمنامه های برتر جهت تولید فیلم خواهند نمود.

سلیمانی سپهر یادآور شد:مقررات جشنواره قالب فایل آثار ارسالی می بایست به شکل pdf و word بوده( ارسال هر دونوع فایل الزامی است) و با اندازه قلم 14 و با فونتB Mitra   به ایمیل iycs.neyshaboor@gmail.comارسال شودو هر فرد می‌تواند حد اکثر با (سه) فیلمنامه در فراخوان شرکت نماید.

وی عنوان کرد:تعیین میزان حمایت ها به تشخیص نهایی تا سقف 30 میلیون ریال بر عهده شورای تولید شهر ستان بوده و بیش از آن تا سقف 200 میلیون ریال با  شورای استانی و بر اساس برآورد نویسنده فیلمنامه یا فیلمساز خواهد بود.

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: آخرین زمان ارسال آثار 20دی98 بوده  و اعلام اسامی آثار پذیرفته شده  بهمن  98 خواهد بود و کسانی که مایل به شرکت هستند می توانند به دفتر انجمن سینمای جوان  واقع خیابان شهید جعفری ( راه آهن) مجتمع فرهنگی وهنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 42228900 تماس حاصل نمایند. 

۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید