اخبار

برگزاری جشن کتاب بربال سیمرغ در نیشابور

برگزاری جشن کتاب بربال سیمرغ در نیشابور
جشن کتاب بر بال سیمرغ با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور در محل سالن جهاد دانشگاهی شهرستان نیشابور برگزار شد.

در این مراسم نمایندگان مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس اداره کتابخانه های عمومی، رئیس اداره آموزش و پرورش بخش زبرخان، رئیس اداره آموزش و پرورش بخش میان جلگه، معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش نیشابور، رییس جهاددانشگاهی، کتابخوانان فعال، فرهنگیان، مروجان کتاب و کتابخوانی، کتابداران، اهالی رسانه و اصحاب کتاب و سازمان های مردم نهاد در حوزه کتاب حضور داشتند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور اظهارکرد: کتاب به عنوان چراغی همیشه فروزان، راه رسیدن به دانش،  معرفت و اندیشه را روشن نموده است و انتقال دانایی و آگاهی، بالندگی و شکوفایی را در پی دارد.

سعید شیبانی افزود:این میراث گران بها ارتباطی ناگسستنی میان گذشته و حال را نیز برقرار می سازد و این آگاهی و شکوفایی و ارتباط همان حال خوش ناشی از خواندن کتاب است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در آیین جشن کتاب سیمرغ عنوان کرد: در تاریخ نیشابور دیده می شود که این شهر پس از حمله مغولان یا دیگر حوادث تاریخی همیشه توانسته است از گزند حوادث سربلند بیرون بیاید و این گذشته ارزشمند باعث افتخار ماست.

حمید گرمابی ادامه داد: هرچند ما به گذشته خود بسیار افتخار می کنیم اما متاسفانه کمتر از گذشته خود استفاده کرده ایم و باید نیشابو را به گونه ای توسعه داد که درخور نام نیشابور باشد و امید داریم در آینده با صرف هزینه و تلاش بیشتر بتوان در خور نام نیشابور کار و فعالیت کرد.

هاجر چنارانی نماینده دیگر مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی  از علاقمندان به کتاب تقدیر و از برگزار کنندگان این آیین تشکرکرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور نیز گفت: در سال جاری فعالیت های مهمی در اداره کتابخانه های شهرستان صورت گرفت که کلنگ زنی کتابخانه مرکزی در بوستان ارغوان و کتابخانه خیر ساز فهیمه زینلی در غرب شهرستان نیشابور از اهم این فعالیت هاست که امیدواریم این دو کتابخانه با نگاه ویژه خیرین، مردم فرهنگ دوست، نمایندگان مجلس و مسولان شهرستان هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.

محمدرضا مقدم پاشا بیان کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، خوانش کتاب و نشست های کتابخوان را از فعالیت های ترویجی کتابخانه های عمومی است .

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور تصریح کرد: ازتمامی سازمان های مردم نهاد، معلمان، خیرین حوزه کتاب و کتابخانه سازی، دوستداران کتاب و اهالی فرهنگ که در برگزاری این برنامه ها کتابداران را یاری کردند تشکر و قدردانی می کنم و برگزاری این آیین نیز به منظور ارج نهادن های تلاش های این بزرگواران است.

 گفتنی است با حضور مسئولین تجلیل از کتابخوانان برتر، فرهنگیان و مدیران آموزش و پرورش، واقفان کتاب، خیرین کتابخانه ساز و  مروجان برنامه های کتاب و کتابخوانی پایان بخش این مراسم بود.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید