اخبار

تجلیل از برگزیدگان جشنواره تئاتر رضوان در ایستگاه پایانی

تجلیل از برگزیدگان جشنواره تئاتر رضوان در ایستگاه پایانی
نمایش های "آدیداس" به کارگردانی پویا قاضی و "ژنتیک" به کارگردانی مهسا غفوریان به عنوان آثار برگزیده جشنواره تئاتر خراسان رضوی برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب شدند.

 

رئیس انجمن نمایش خراسان رضوی در اختتامیه  بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی "رضوان" در مشهد به ۱۴۵ اثر نمایشی ارائه شده به دبیرخانه همایش اشاره و بیان کرد: از این تعداد ۱۴ اثر گروههای نمایشی مشهد و شش اثر هنرمندان دیگر شهرهای استان به این جشنواره رضوان راه یافته بودند.

آرش خیرآبادی افزود: ۱۴ اثر منتخب طی روزهای از ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه جاری در صحنه تئاتر پنج سالن شامل "اشراق، تماشاخانه خورشید، تماشاخانه هنرهای زیبا، تماشاخانه بهار و سالن اصلی تئاتر شهر مشهد" برای عموم اجرا شدند.

وی همچنین گفت: انجمن نمایش خراسان رضوی در همه شهرستانهای استان امکان بهینه استفاده از سالنهای نمایش، امکانات آموزش و پرورش، استعدادهای شهرستانی و توجه به توان و استعداد هنرجویان و هنرمندان تئاتر را مد نظر دارد.

"آدیداس" به کارگردانی پوریا غازی، "حادثه در نوسا" به کارگردانی دانوش یزدان‌پناه، "ژنتیک" به کارگردانی مهسا غفوریان، "مکبث" به کارگردانی مشترک امین رضایی، وحید عباسی و مسعود میرنیکزاد، "نسخه پشتیبان" به کارگردانی علی ایزدپناه، "زن سرخپوش" به کارگردانی مجید بخششیان، "سونامی" به کارگردانی احسان روحی و "ناحملط" به کارگردانی مسعود صفری آثار نمایشی هنرمندان مشهدی بودند در چارچوب جشنواره تئاتر استانی رضوان اجرا شدند.

نمایشهای "دور سه فرمان با ماری" به کارگردانی رضا بیقشی از سبزوار، "منیژه ۱۴۰۰ و چند" به کارگردانی رضا حسن‌زاده از خواف، "پرونده عجیب مرگ آقایان ف.الف و عین.الف" به کارگردانی حمید مهدوی از گناباد، "نفت" به کارگردانی عبدالحسین مهرکام از فریمان، "چرا خداحافظی نکردی با نجمه سورچی" به کارگردانی محمد رضایی از نیشابور و "آوات" به کارگردانی رسول محمدنیا از تربت‌جام آثار اجرا شده هنرمندان دیگر شهرهای خراسان رضوی در جشنواره رضوان بودند.

همچنین فریبا متخصص به نمایندگی اعضای هیات داوران جشنواره رضوان در مراسم امشب از خانواده شهید مدافع حرم حسین محرابی، حمید کریمی هنرمند پیشکسوت و آقای تئاتر نیشابور و نیز امیر محاسبتی پیشکسوت تئاتر مشهد قدردانی نمود.

بر همین اساس امشب نمایشهای منتخب "آدیداس" به کارگردانی پویا قاضی و "ژنتیک" به کارگردانی مهسا غفوریان در پایان رقابتهای جشنواره تئاتر رضوان به عنوان آثار برگزیده هنرمندان خراسان رضوی برای حضور در سی و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب و معرفی شدند.

۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید