اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

رشد هنرها به سبب امنیتی است که آن را مدیون خون شهدا هستیم

رشد هنرها به سبب امنیتی است که آن را مدیون خون شهدا هستیم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره رضوان با گرامیداشت شهدای مدافع حرم آغاز شده زیرا نقش این شهیدان والامقام در دفاع از مرزهای عقیدتی و هویتی بسیار حیاتی بوده است.

جعفر مروارید در اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی در سالن اصلی تئاتر شهر مشهد افزود: رشد هنرهای مختلف در شهر مشهد نیز به سبب امنیتی است که آن را مدیون خون شهدا هستیم. شهید "حسین محرابی" متولد مشهد که داوطلب حضور در جبهه مبارزه با تروریستهای تکفیری و ایادی استکبار شده بود، آذر ماه ۱۳۹۵ در راه دفاع از حرم مطهر اهل بیت(ع) در منطقه حلب سوریه به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

جعفر مروارید همچنین همچنین به سهمیه خراسان رضوی در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر  اشاره و بیان کرده بود: این سهمیه، دو اثر نمایشی است که در چارچوب جشنواره استانی رضوان از سوی هیات داوران مشخص می‌شوند.

در این مراسم محمدرضا محمدی دبیر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی رتبه دوم را در زمینه هنر تئاتر دارد. در سال‌های گذشته تعداد آثار تولیدی به مراتب بیشتر شده و کیفیت این آثار نیز رو به افزایش است.

وی افزود: ما حدود ۵ ماه درگیر کارهای این جشنواره بودیم تا امروز این جشنواره به مراسم اختتامیه خود برسد. در طول این مدت با هماهنگی‌هایی که انجام شد حدود ۱۲۹ متن ارسال شد که ۸۷ مورد آن شرایط شرکت در جشنواره را داشتند.

محمدی بیان داشت: کمیته‌ی بازبینی آثار، متشکل از آقای طباطبایی، حاتمی و مداح حسینی بود که فعالیت آن حدودا یک ماه طول کشید و نهایتا از مجموع ۸۷ اثر، شامل  ۵۶ اثر از شهرستان‌ها و ۳۱ اثر از شهر مشهد، حدود ۱۴ متن به عنوان آثار اصلی به جشنواره راه پیدا کرد.

دبیر جشنواره ادامه داد: داوران این جشنواره آقایان اتابک نادری، ابراهیمی و خانم فریبا متخصص بودند که زحمات داوری را برعهده داشتند و نهایتا از بین آثاری که داوری کردند دو اثر به جشنواره فجر معرفی خواهد شد.

محمدی افزود:۸۱ هنرمند در مشهد میزبان جشنواره بودند هم‌چنین حوزه‌های معاونت هنری وزارت ارشاد، انجمن هنرهای نمایشی و شهرداری به برگزاری این جشنواره کمک‌های بسیاری کردند و هیچ کدام از این‌ها بدون کمک‌های مدیرکل ارشاد استان امکان‌پذیر نبود که در طول این مدت به خصوص چند روز اخیر زحمات بسیاری را کشیدند تا جشنواره در حد استان خراسان رضوی برگزار شود.

۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید