اخبار

موکب «بچه های مسجد» ویژه ایام پایانی ماه صفر در مشهد برپا می شود

موکب «بچه های مسجد» ویژه ایام پایانی ماه صفر در مشهد برپا می شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت: دو موکب با عنوان «بچه های مسجد» در مبادی ورودی شهر مشهد از دوم تا ششم آبان ماه به منظور ارائه خدمات فرهنگی و پذیرایی به زائران امام رضا(ع) برپا می شود.

«محمدحسین عبداللهی» افزود: ماه صفر یادآور ضایعه بزرگ رحلت پیامبر(ص) و شهادت فرزندان گرامیشان امام حسن مجتبى و امام رضا(ع)است، آمیخته شدن خاطره اربعین حسینى با خاطره جانکاه این مصایب بزرگ، دهه آخر ماه صفر را، دهه اندوه و غم براى پیروان مکتب اهل بیت(ع) ساخته ولى از آن جا که این ایّام ماتم و غم، سبب مرورى مجدّد، بر تاریخ زندگانى آن بزرگواران و تلاش ها، شهامت ها و فداکارى هاى آنان ابوده، ماهى پر از شور، عشق، اخلاص و فداکارى است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی اظهارداشت: به همین دلیل تاریخ نشان داده که بسیارى از توطئه هاى دشمنان اسلام، به برکت شورى که در جلسات و دسته جات سوگوار آن بزرگواران در این ماه ایجاد شده درهم شکسته و خنثى گردیده که این خود موهبت بزرگى است و باید همیشه آن را ارج نهاد و از آن پاسدارى کرد.

وی گفت:همزمان با دهه آخر ماه صفر مراسمات عزاداری به همراه سخنرانی در کانون های مساجد استان برگزار و ایستگاههای فرهنگی شامل پاسخ گویی به مسائل شرعی، تصحیح قرائت نماز، پاسخگویی به شبهات و مشاوره برپا خواهد شد همچنین «زیارت از بعید» هم قرائت می شود.

عبداللهی به برپایی دو موکب «بچه های مسجد» در مبادی ورودی شهر مشهد اشاره کرد و گفت: این موکب ها از دوم تا ششم آبان ماه به منظور ارائه خدمات فرهنگی و پذیرایی به زائران امام رضا(ع) برپا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود:این موکب ها که ظرفیت پذیرش ۵۰۰ نفر را دارند و برای زائران امام رضا(ع) برنامه های ویژه ای مرتبط با نماز، برنامه های موضوعی در مورد زیارت و قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) و جزء خوانی قرآن کریم را اجرا می کنند همچنین پذیرایی از یک هزار نفر و اجرای برنامه دیوار عهد نیز از برنامه های پیش بینی شده برای مواکب بچه های مسجد است.

۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید