اخبار

برگزاری نمایشگاه تجلی ارزش ها در بستر مطبوعات و خبرگزاری های شرق کشور در مشهد

برگزاری نمایشگاه تجلی ارزش ها در بستر مطبوعات و خبرگزاری های شرق کشور در مشهد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری نمایشگاه تجلی ارزش ها در بستر مطبوعات و خبرگزاری های شرق کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جلسه ستاد اجرایی نمایشگاه تجلی ارزشها در بستر مطبوعات و خبرگزاری های شرق کشور با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مدیرمسئولان اصحاب رسانه در مشهد برگزار شد.

سیدجواد جعفری در این جلسه گفت: این نمایشگاه همزمان با ماه مبارک رمضان در روزهای 21 تا 27 مرداد سال جاری برگزار می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال زمینه های لازم برای برگزاری این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه قرآن و عترت در مشهد مقدس فراهم شده و فرصت مناسبی است که رسانه های شرق کشور فعالیت های خود را در عرصه های قرآنی به نمایش بگذارند.

جعفری برگزاری اینگونه نمایشگاه ها در ماه مبارک رمضان را موجب تجلی ارزش های دین اسلام همچون سیرت رضوی و قرآن و عترت در زندگی مسلمانان دانست.

وی همچنین به اهمیت و نقش رسانه ها و مطبوعات در ارتقای افکار عمومی اشاره کرد و افزود: با برگزاری این نمایشگاه، حضور رسانه ها و مطبوعات در این عرصه پررنگ تر و راهبردهای اجرایی رسانه ها در عرصه های قرآنی مشخص خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: باتوجه به اینکه برگزاری این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه قرآن و عترت در مشهد مقدس می باشد، موضوعات آن نیز برگرفته از ارزش های قرآنی می باشد که می توان به موضوعات قرآن و عترت، حجاب و عفاف، بیداری اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد.

جعفری سیرت رضوی، تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و تخلفات اینترنتی را از دیگر موضوعات این نمایشگاه بیان و ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این گونه نمایشگاه ها در مشهد بتوانیم راهبردهای فرهنگی در این عرصه ها را با کمک رسانه و مطبوعات ایجاد کرده و برای دیگر استان ها الگو و نمونه ای شاخص باشیم.

وی اذعان داشت: مطبوعات و رسانه های استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، گلستان و سمنان در شرق کشور که در عرصه های بیان شده فعالیت کرده اند، می توانند در این نمایشگاه حضور یابند.

وی با اشاره به 17 مرداد روز خبرنگار، گفت: برای بزرگداشت این روز، در نمایشگاه مطبوعات از تلاشگران برتر این عرصه در طول یکسال گذشته،  تجلیل می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی همچنین از برگزاری مراسم تجلیل از سالها تلاش سیدجلال فیاضی مدیرمسئول سابق روزنامه های قدس و شهرآرا به عنوان یکی از پیشکسوتان حوزه خبر و اطلاع رسانی در مشهد خبر داد.

جعفری بر همکاری رسانه ها و مطبوعات در برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه تاکید کرد.
۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید