اخبار

تئاتر «حنانه» روی صحنه نیشابور

تئاتر «حنانه» روی صحنه نیشابور
تئاتر «حنانه» به نویسندگی احسان روحی و کارگردانی علی روحی با موضوع دوران دفاع مقدس در تماشاخانه بابک نیشابور به روی صحنه رفت.

مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: هنرمندان با ذوق و خوش قریحه ی تاترخراسان تاکنون با تکیه بر فرهنگ و ادبیات غنی توانسته اند آثاری در خورشان و فاخر را تولید و عرضه نمایندکه تاتر« حنانه » بخشی از رشادت‌هایی است  که در دوران دفاع مقدس ایجاد شده در تماشاخانه  بابک نیشابور به روی صحنه رفت.

حمیدرضا آتشی افزود: تاتر «حنانه» کاری از گروه تئاتر سالار مشهد مقدس را احسان روحی به رشته تحریر درآورده‌‌اند و علی روحی آن را کارگردانی می‌کند و در این نمایش بازیگران صاحب نام: علیرضا ضیاچمنی، سعید صادقی، پرستش سلطانی و نسرین ذبیحیبه ایفای نقش پرداخته اند و مهدی حسنی در مقام آهنگسازبا این تئاترهمکاری دارند که مجری طرح موسسه هنرهای نمایشی بابک می باشد.

وی به داستان این نمایش اشاره کرد و گفت: تئاتر حنانه موضوعی  اجتماعی و عدالت خواهی دارد که برگرفته از زندگی اجتماعی در خرمشهر و آبادان  ومردم جنوب کشور است که  درهشت سال دفاع مقدس و بخشی از رشادت‌هایی مردم جنوب که در زمان جنگ ایجاد شد.

مسئول  امورهنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد : تاتر «حنانه» با موضوع  دوران دفاع مقدس  از 16 الی 19 مهر 98 از ساعت  20 بعداز ظهر در محل تماشاخانه بابک واقع در  خیابان ۱۷شهریور تقاطع امیرکبیر  نیشابورویژه عموم  هنرمندان  ومردم فرهنگ و هنر دوست نیشابوری  به روی صحنه می رود.
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید