اخبار

استاندار خراسان‌رضوی:

طرح اقتصاد زیارت در شورای فرهنگ عمومی خراسان‌رضوی بررسی خواهد شد

طرح اقتصاد زیارت در شورای فرهنگ عمومی خراسان‌رضوی بررسی خواهد شد
یکصد بیست و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن خیر مقدم، دستورکارهای این جلسه را قرائت کرد.

در ادامه جلسه استاندار خراسان رضوی گفت: طرح اقتصاد زیارت توسط معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری برای بررسی در جلسات آینده شورای فرهنگ عمومی استان ارائه خواهد شد.

علیرضا رزم‌حسینی افزود: برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی برنامه‌ریزی های بسیار دقیق و خوبی صورت گرفته است و تصور می‌کنم امسال ستاد اربعین استان موفق‌ترین عملکرد را خواهد داشت.

وی بیان کرد: یکی از برنامه های جدی ما در استان خراسان رضوی اقتصاد زیارت است که احتمالا طی دو یا سه هفته آینده، معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری، طرح آن را در جلسه شورای فرهنگ عمومی ارائه خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: برای افزایش فعالیت های حوزه زیارت، معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی را تقویت کردیم لذا امیدوارم برنامه‌های خوبی در حوزه اقتصاد زیارت و تورسیم سلامت اجرایی شود.

رزم حسینی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: پیوست فرهنگی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در حال تدوین است تا مردم و مسئولان در جریان برنامه‌های فرهنگی اقتصاد مقاومتی بیشتر قرار بگیرند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص برنامه های استان پیرامون زائران پیاده حضرت رضا(ع) در دهه پایانی صفر و اربعین حسینی بیان کرد: ستاد اربعین حسینی استان دارای 12 کمیته زیر مجموعه است که متناظر با ستاد اربعین کشوری فعالیت می کند.

محمدصادق براتی افزود: از طرف ستاد اربعین کشور برای استان خراسان رضوی سهمیه 58 موکب تعریف شده اما تاکنون 87 موکب تدارک دیده شده است که از این تعداد 36 موکب در کربلا و 15 موکب در شهر نجف واقع شده اند.

وی ادامه داد: 554 هزار وعده غذایی و اسکان نزدیک به 120 هزار نفر نیز برای زائران اربعین درنظر گرفته شده است تا ما هم به نوبه خود در این حرکت عظیم سهیم باشیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در خصوص زائران پیاده ایام پایانی صفر هم اظهار کرد: سال گذشته حدود 4 میلیون و 600 هزار زائر سواره و حدود 435 هزار زائر پیاده، وارد استان شدند که امسال پیش بینی شود  این عدد با افزایش همراه باشد.

آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد هم در این جلسه از پیگیری های استانداری در حوزه زیارت تقدیر کرد.

وی افزود: لازم می‌دانم از زحمات معاون امور زائران استانداری خراسان رضوی تشکر کنم چرا که تاکنون فعالیت های جدی و پیگیری های موثری در حوزه فعالیت های مربوط به زائران داشته اند.

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید