اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

گفتمان فرهنگی لازمه موفقیت مثلث توسعه اقتصادی است

گفتمان فرهنگی لازمه موفقیت مثلث توسعه اقتصادی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: گفتمان فرهنگی لازمه موفقیت مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی است.

جعفر مروارید در نشست هم اندیشی هنرمندان که به منظور ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده در زمینه رونق تولید و طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد گفت: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی طرحی برای رونق تولید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: استاندار با الگو گیری از تجربه موفق طرح خود در کرمان، طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را به عنوان برنامه عملیاتی خود در چارچوب تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی اعلام کرده است.

مروارید ادامه داد: این طرح با توجه به شرایط کنونی کشور نسخه ای است که مشکلات را تا حدی می تواند تخفیف دهد. این طرح، موانع کسب و کارها را برطرف و امید و انگیزه را تقویت می کند.

وی در توضیح معین های اقتصادی گفت: معین ها سرمایه گزاران و کارافرینانی هستند که می توانند سرمایه خود را در هر منطقه ای فعال کنند. در استان 100 معین اقتصادی شناسایی ‌شده و با 80 معین توسط استانداری قرارداد منعقد شده است.

مروارید اذعان داشت: با توجه به اینکه مشهد مقدس در سال پذیرای سی میلیون نفر زایر می باشد و از این تعداد 5 میلیون نفر زایر خارجی هستند، ولی سبد کالاهای فرهنگی و هنری در این چرخه دیده نشده است.

وی با تاکید بر اهمیت و نقش مهم و تاثیرگذار هنرمندان در رونق تولید افزود: گفتمان فرهنگی لازمه موفقیت طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی است و این مهم در ید اصحاب فرهنگ و هنر است.

حمایت از برگزاری جشنواره های ملی، بین المللی و معافیت های هزینه ای، ایجاد فرصتهای شغلی ثابت، ایجاد حراج های بزرگ در مشهد، راه اندازی دانشگاه معتبر در رشته سینمایی از جمله طرح ها و پیشنهادات مطرح شده توسط هنرمندان در این نشست بود.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید