اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

کارهای مردمی ماندگار و پایدار است

کارهای مردمی ماندگار و پایدار است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: کار برای امام رضا(ع) اگر غیر دولتی باشد و نیت پاک به دنبال آن باشد هم برکت و هم تداوم دارد.

جعفر مروارید در نشست صمیمی با جمعیت خدمتگذاران پیاده امام رضا(ع) افزود: فرهنگ واقعی سنت ها و اعتقادات دینی است، که نسل به نسل از پدران به فرزندان منتقل شده است.

وی کارهای مردمی را ماندگار و پایدار دانست و بیان داشت: حسینیه های دارای قدمت که در شهرهای مختلف ایران فعالیت می کنند، به خاطر نیتی که در خدمت به ائمه داشته اند ماندگار شده اند. آن چه ماندنی است اعتقادات قلبی مردم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری جشنواره عکس امام رضا(ع) خبر داد و گفت: جشنواره عکس امام رضا(ع) از برنامه های جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) امسال در مشهد برگزار می شود، می توان در فراخوان این جشنواره بخش ویژه ای به زائران پیاده امام رضا(ع) اختصاص یابد.

وی با اشاره به آثار این جمعیت در حوزه فرهنگ رضوی افزود: این آثار را می توانیم در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) یا یکی دیگر از نگارخانه ها به نمایش بگذاریم.

مروارید بیان داشت: باید جریان زائران پیاده به عنوان یک جریان فرهنگی مستمر باید معرفی شود و از ظرفیت فرهنگ و هنر می توان برای استمرار و معرفی این جریان فرهنگی استفاده کرد.

وی با بیان ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: در برنامه های آموزشی این کانون ها بحث زیارت امام رضا(ع) و تکریم میهمان را قرار داده ایم.

در این جلسه اعضای جمعیت خدمتگذاران پیاده امام رضا(ع) از عدم اطلاع رسانی و توجه به فعالیتهای فرهنگی این جمعیت گله مند بودند و بیان داشتند اطلاع رسانی فعالیتهای اقتصادی این جمعیت بیش از فعالیتهای فرهنگی بازتاب داشته است. چاپ اولین کتاب زائران پیاده، انتشار نشریه زائران با تیراژه ده هزار و توزیع رایگان از جمله کارهای فرهنگی این جمعیت عنوان شد.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید