اخبار

معاون قرآن و عترت ارشاد خراسان رضوی: باید جشنواره قصه‌های قرآنی ادامه داشته باشد

معاون قرآن و عترت ارشاد خراسان رضوی: باید جشنواره قصه‌های قرآنی ادامه داشته باشد
معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: یکی از بهترین روش‌ها برای جذب نوجوانان و جوانان به سمت قرآن استفاده از ابزار هنر است.

حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب  گفت: ما اگر بخواهیم مفهوم صبر را برای کودکان بیان کنیم هیچ قصه‌ای بهتر از قصه صبر ایوب در قرآن کریم نیست و اگر بخواهیم توحید، عبادت و بندگی خدا را بیان کنیم باید قصه حضرت ابراهیم(ع) را بیان کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره قصه‌های قرآنی «نردبان آسمان» در سبزوار برای دومین سال، افزود: قرآن ۲۸۴ قصه دارد و این روزها خیلی از مردم دوست دارند مفاهیم دینی را ساندویچی استفاده کنند که استفاده از قصه‌های قرآنی صوتی که در این جشنواره برگزار شد، بهترین ابزار برای ترویج مفاهیم دینی و قصه‌های قرآنی است.

معاون قرآن وعترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی بیان کرد: نباید این جشنواره‌ها با برگزاری یک اختتامیه به پایان برسند، اسم ۲۷ پیامبر در قرآن ذکر شده که هرکدام دارای قصه و مفهومی برای یادگیری است و نیاز به تامل دارد.

وی با اشاره به مخاطرات زندگی حضرت موسی(ع) در قرآن کریم و اشاره به داستان زندگی حضرت نوح(ع) که ۹۲۰ سال عمر کرد، بیان کرد: باید جشنواره قصه‌های قرآنی ادامه داشته باشد و در سال‌های بعد با انتشار آثار صوتی تولید شده مشکلات و نواقص آن رطرف شود.

کاظمی‌نسب بیان کرد: نباید از سختی‌ها و مشکلات در برگزاری اینگونه مشکلات ترسی داشته باشیم. استان خراسان رضوی در بین کل استان‌های کشور بهترین آمار جذب قرآن‌آموزان را برای آزمون قرآن و عترت با ۲۱ هزار نفر داشته است.

۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید