اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: خبرنگاری گونه‌ای رسالت برای بیان حقیقت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: خبرنگاری گونه‌ای رسالت برای بیان حقیقت است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: خبرنگاری گونه‌ای رسالت برای بیان حقیقت و نوعی جهاد در شرایط مبارزه با مشکلات اقتصادی است.

 آیین گرامیداشت روز خبرنگار با عنوان «همایش بزرگ اصحاب رسانه استان خراسان رضوی» در سالن انقلاب اسلامی مجتمع فرهنگی آیه‌ها برپا شد.
این برنامه یکشنبه شب با همکاری استانداری خراسان رضوی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهرداری مشهد، بسیج رسانه خراسان رضوی و خانه مطبوعات استان برگزار شد.

در این جلسه جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم گفت: خبرنگاری رسالت بیان حقیقت و یادآوری تعهدات اخلاقی است و البته این حرفه گونه ای جهاد در شرایط جنگ اقتصادی امروز است.

وی افزود: رسانه تنها یک تریبون منعکس کننده رویدادها و وقایع نیست بلکه رسانه در دوران معاصر یک نهاد خردورز دانش بنیاد است.

وی تصریح کرد: رسانه نه تنها خود ارزش آفرین است بلکه ارزش ها و میراث گذشته را به نسل کنونی منتقل می کند ودر این میان  نقش دولت، تثبیت مجدد این مرکزیت  فکری است و ارتباط رسانه و دولت یک ارتباط دو سویه مبتنی بر نقد همدلانه و سازنده است.

مدیرکل ارشاد استان در ادامه به تفاوت رسانه هایی که در استان خراسان رضوی فعالیت می کنند با دیگر رسانه ها پرداخت و گفت: مشهد پایتخت معنوی جهان اسلام است و رسانه های مشهد را از این نظر می توان رسانه های جهانی نامید چرا که مشهد سالانه میزبان 30 میلیون زائر است و نقش رسانه در گفت و گوی بین فرهنگی و در ایجاد همگرایی فرهنگی ایرانی اسلامی و فرهنگ کشورهای مسلمان نقش بی بدیلی است.

وی افزود: در سال رونق تولید برنامه مثلث توسعه اقتصادی که در استان در حال اجراست، نیازمند فرهنگ سازی و گفتمان سازی توسط رسانه هاست و در کنار این گفتمان سازی نیازمند تحول سازی از نگاه اقتصاد نفت محور و دیوانسالار به اقتصاد دانش بنیان هستیم و در این مسیر نقش رسانه ها قابل توجه است.

مروارید در ادامه به راه اندازی بازارفرهنگ و رسانه در آینده ای نزدیک اشاره کرد و گفت: اولین بازار فرهنگ و رسانه به زودی در مشهد افتتاح خواهد شد و در این مسیر  نیازمند کمک و همدلی رسانه ها هستیم.

 

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید