اخبار

استاندار خراسان رضوی:برنامه های استان را به نقد خبرنگاران خواهیم گذاشت

استاندار خراسان رضوی:برنامه های استان را به نقد خبرنگاران خواهیم گذاشت
استاندار خراسان رضوی گفت: برنامه های استان را به نقد خبرنگاران خواهیم گذاشت تا اصحاب رسانه برای اطلاع رسانی اقدامات و سیاست های دستگاه های اجرایی به مردم، به صورت کامل اقناع شوند.

علی‌رضا رزم‌حسینی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که در مجتمع آیه ها مشهد برگزار شد، با تبریک عید سعید قربان، یاد و خاطره شهید محمود صارمی اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم به قلم قسم خورده است تا ارزش و جایگاه قلم و نوشتن را به انسان ها یادآور شده باشد. 
وی اطلاع رسانی همراه با صحت و صداقت را رسالت اصلی اصحاب رسانه برشمرد و افزود: در شرایط امروز که با هجمه های گوناگون فرهنگی مواجه هستیم، از خبرنگاران انتظار می رود که با پرداختن به ضرورت وحدت رویه، در جهت انسجام بخشی بین مردم و ارکان حاکمیت تلاش کنند. 
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: اصحاب رسانه رسالت دارند که عملکرد همه ارکان حاکمیت را زیر زره بین برده و مورد بررسی قرار دهند چرا که این کار به تصحیح نقاط ضعف و بهبود عملکردها کمک خواهد کرد اما بدون شک نقد و بررسی با تهمت و افترا راه به جایی نخواهد برد.
وی گفت: وجود مفاخر ارزشمند در تاریخ استان خراسان رضوی، زمینه را برای گسترش فرهنگ و قلم فراهم کرده است و به همین دلیل این استان پس از تهران بیشترین تعداد خبرنگاران را پرورش داده است. 
رزم حسینی به انتظارات به حق اصحاب رسانه از ارکان حاکمیت هم اشاره کرد و گفت: مطالبه به حق خبرنگاران این است که امنیت و آزادی آن ها را فراهم کنیم و مدیران دستگاه های اجرایی هم به اصل پاسخگویی پایبند باشند. 
وی ادامه داد: باید ضریب مطالبه گری از مسیر قانونی را افزایش دهیم؛ سیاست ما در مواجهه با معترضان و کسانی که در نتیجه ناکارآمدی برخی دستگاه های اجرایی و قضایی برای آن ها مشکلاتی ایجاد شده، گفت‎وگو، اقناع و حل مشکل است. 
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ما به عنوان نماینده نظام مدافع حقوق مردم هستیم و به هیج وچه برخورد قهری با کسانی که به دنبال احقاق حق خود هستند را مجاز نمی دانیم؛ در مواجهه با معترضان باید به دنبال اقناع آن ها از طریق گفت‌وگو بود. 
وی با بیان اینکه در اولین فرصت نشستی با خبرنگاران استان خواهیم داشت، گفت: برنامه های استان را به نقد خبرنگاران خواهیم‌گذاشت تا اصحاب رسانه برای اطلاع رسانی اقدامات و سیاست‌های دستگاه های اجرایی به مردم، به صورت کامل اقناع شوند. 
رزم حسینی گفت: صداوسیما باید مطالبات به حق را منتقل کند؛ البته این مسئله به معنای دامن زدن به اعتراضات و مطالبه گری های نا به حق نیست، باید بپذیریم که بخشی از مطالبات مردم به دلیل ناکارآمدی دستگاه های اداری به وجود آمده است. 
استاندار خراسان رضوی در بخش پایانی سخنان خود، وحدت و همدلی را رمز پیشرفت و توسعه برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر همه ارکان حاکمیت دست به دست هم بدهیم، بدون شک خراسان‌رضوی می تواند در همه حوزه ها به استانی نمونه تبدیل شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید