اخبار

نیشابور در مباحث قرآنی جزء شهرهای طراز اول کشور است

نیشابور در مباحث قرآنی جزء شهرهای طراز اول کشور است
نیشابور در بخش فعالیتهای مذهبی و قرآنی با وجود سابقه ی تاریحی و تمدنی که دارد ، جزء شهرهای پیشگام در سطح استان است.
  

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، یوسف امینی سرپرست دفتر هماهنگی توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی استان خراسان رضوی در بازدید از موسسات قرآنی شهرستان نیشابور گفت: نیشابور در بحث علمی و فرهنگی و بخصوص بخش فعالیتهای مذهبی و قرآنی با وجود سابقه ی تاریحی و تمدنی که دارد ، جزء شهرهای پیشگام در سطح استان است.

وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت فعالیتهای قرآنی در نیشابور اظهار داشت: نیشابور جزء شهرهای طراز اول در کشور است، هم در بحث آموزشهایی که برگزار شده ، تعداد قرآن آموزان، حافظین ، اساتید و هم به لحاظ استقبال مردم و مخصوصا اعتمادی که مردم به موسسات قرآنی این شهرستان داشته اند و خروجی کار این موسسات نشانگر ظرفیت بالای فعالیتهای قرآنی این شهرستان است.

امینی بیان داشت: با توجه به آماری که  ازمرکز توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی کشور در دست داریم حدود150 موسسه قرآنی در سطح استان خراسان رضوی وجود دارد که این موسسات در 24سرفصل آموزشی در بحث قرآن فعالیت می کند و همچنین بخشهای هنری مثل فیلم، فیلم نامه نویسی قرآنی ، داستانهای قرآنی نیز جزء فعالیتهای این موسسات محسوب می شود.

سرپرست دفتر هماهنگی توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی استان خراسان رضوی با اشاره به حمایتهای این دفتر از موسسات قرآنی عنوان داشت: حمایتها در چند سرفصل آموزشی مانند بحث کمک به رهن، تجهیز موسسه ، امکانات اداری ، کمک به اجاره بها می باشد و در ادامه موسسات فعال که نیاز به خرید یا ساختن ساختمان مکان آموزشی دارند، نیز حمایت می شوند.

امینی درباره بیمه فعالان قرآنی تصریح کرد: تا کنون 700 نفر از فعالان قرآنی استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد و مربیان و کادر اداری که در موسسات خدمت می کنند می توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

۲ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید