اخبار

پایان جشنواره شگفتی روزگار با تقدیر از برگزیدگان در گناباد

پایان جشنواره شگفتی روزگار با تقدیر از برگزیدگان در گناباد
در آستانه ی هفتمین سالگرد عروج ملکوتی علامه بهلول گنابادی، جشنواره فرهنگی ادبی شگفتی روزگار از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسات فرهنگی ادبی محمد پروین گنابادی و نینوا با حضور تنی چند از مسئولین شهرستان، فرهیختگان و هنرمندان برگزار گردید.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین  گفت: علامه بهلول اسطوره ای بود که همیشه خود را مکلف به اطاعت و پیروی از ولی فقیه دانسته، انسان صاحب دلی که با پشت پا زدن به زخارف دنیا صاحب نفس شد و با منش زاهدانه خود الگوی عملی عصر حاضر شد.

علی قنبری ادامه داد: علامه بهلول گنابادی مجاهدی خستگی ناپذیر بود که خروشش در برابر ظلم رضاخانی در واقعه مسجد گوهرشاد و برای دفاع از حریم حجاب و عفاف زبانزد عام و خاص شد و برای دفاع از ارزشهای اسلام ناب، رفتن به زندان و تبعید و سختی را بر خود هموار کرد.

وی افزود: جشنواره فرهنگی ادبی شگفتی روزگار تلاشی است در جهت ورود فضایل و مناقب والای آن گوهر کویر.

مهندس صفایی فرماندار شهرستان در این جشنواره گفت: امثال علامه بهلول گنابادی شاخص های برجسته ای بودند که با ایثار و مقاومت به نمادی از فرهنگ مقاومت در برابر فرهنگ مادی غرب تبدیل شدند. وی پاسداشت بهلول را پاسداشت خوبی ها و نوع دوستی دانست.

شعرخوانی، اجرای موسیقی ، پخش انیمیشن و نی نوازی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دبیر جشنواره گفت: این جشنواره در چهار بخش داستان، شعر،مقاله و قطعه ادبی و خاطره برگزار شد و حدود 60 اثر به دبیرخانه رسید .

در پایان مراسم برگزیدگان اول و دوم هر بخش معرفی و از آنان تجلیل بعمل آمد.

در بخش شعر الهام امین و علی کاظمی بیدختی، در بخش قطعه ادبی عفت پیش بین و فاطمه فارابی، در بخش مقاله فاطمه نخعی نیا و سید علی هاشمیان به عنوان نفرات اول و دوم معرفی شدند.در بخش داستان نیز علی محسن زاده به عنوان نفر اول برگزیده شد .

۲ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید