اخبار

خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نیشابور تجلیل شدند

خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نیشابور تجلیل شدند
با حضور معاون استاندار و فرماندار ،چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین دستگاه های اجرایی ، خبرنگاران واصحاب رسانه ، شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی در فرهنگسرای وکیلی نیشابور از خبرنگاران واصحاب رسانه تجلیل شد .

معاون استاندار و فرماندار نیشابور در مراسم تجلیل از خبرنگاران  این شهرستان اظهارکرد: پاسخگویی و اطلاع رسانی به موقع به مردم توسط خبرنگاران،  به افزایش آگاهی و اعتماد مردم منجر می شود و افزایش آگاهی مردم یعنی ایجاد اتحاد وهمبستگی اجتماعی که  کاهش فساد در زمینه اجتماعی و اداری را در پی خواهد داشت و نقش رسانه ها و خبرنگاران و اصحاب رسانه  در ایجاد این اتحاد و همبستگی اجتماعی بسیار مهم  است .

سعید شیبانی افزود: خبرنگاران با اطلاع رسانی شفاف و به موقع موجب آگاهی افکار عمومی شده و زمینه ساز تحقق امنیت ملی هستند و اطلاع رسانی آزادانه و نقادانه برای تقویت درک مشترک بین مردم و مسئولان یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر جامعه امروز است.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران بستر ساز گفت و گو و رفع سوء تفاهم ها در جامعه و حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستندکه یکی از وجوه انتخاب مدیران، آگاهی بر ضرورت گفت و گو، تعامل و درک مشترک با خبرنگاران است.

شیبانی ابراز امیدواری کرد: فصل جدیدی از همکاری و تعامل مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان نیشابور باخبرنگاران از طریق  ارتباط مستمر و دوسویه و تقویت همکاری دستگاه های اجرایی و شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه اجرایی با خبرنگاران گشوده شود. 

نماینده عالی دولت در نیشابور تصریح کرد: آموزش یکی از نیازهای روزنامه نگاران و خبرنگاران است تا به بهترین شکل و کیفیت بتوانند وظایف خود را انجام دهند و هر کجا که رسانه ها به روشنگری پرداخته اند منشاء تاثیرات خوبی در جامعه بوده اندکه پوشش همه جانبه اخبار برای برگزاری مطلوب انتخابات بسیار مهم و ضروری است.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور نیز گفت: خبرنگاران با زحمات طاقت فرسای خویش در طی سال  اخبار واطلاعات را به مردم منتقل نموده وباعث آگاهی بخشی در جامعه هستند.

رمضانعلی بیات عنوان کرد: ما با تشکیل ستاد بزرگداشت روز خبرنگار در شهرستان نیشابور کمترین کاری که می توانیم انجام دهیم خداقوت و تجلیل از  زحمات یکساله این بزرگواران است.

در ادامه این مراسم خبرنگارا ن انتقادات ؛پیشنهادات و درخواست های خود را مطرح نمودند  که مهمترین آن  لزوم احیای  انجمن صنفی خبرنگاران ، برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی ویژه خبرنگاران ، برگزاری نشست های خبری فصلی  در دستگاه های اجرایی ،تقویت ارتباط بین خبرنگاران و مسئولین  دستگاه های اجرایی ،پیگیری و رفع شکایات احتمالی قبل از طرح در مراجع قضایی ، لزوم رعایت عدالت توسط دستگاه های اجرایی  در سفارش آگهی  ، لزوم اشتراک گیری مطبوعات توسط ادارات ، پاسخگویی سریع و شفاف دستگاه های اجرایی به ستون انعکاس  مطالبات مردمی در رسانه ها ، لزوم ساماندهی وضعیت دکه های مطبوعاتی و ساماندهی توزیع نشریات در سطح شهر و دستگاه های اجرایی، تشکیل شورای معاضدتی  خبرنگاران در دستگاه قضایی، لزوم به روز رسانی بانک اطلاعاتی خبرنگاران و...  از مهمترین این درخواست هابود .

 شایان ذکر است مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با محوریت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نیشابور و مشارکت دستگاه های اجرایی در محل فرهنگسرای وکیلی برگزار و از خبرنگاران حاضر با اهدای لوح سپاس  و هدایای نقدی تجلیل گردید .


۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید