اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی: وجود کانون های فرهنگی و هنری مساجد برای رفع آسیب های اجتماعی موثر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی: وجود کانون های فرهنگی و هنری مساجد برای رفع آسیب های اجتماعی موثر است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه انتظار می رود مرجع های فکری برای رفع آسیب های اجتماعی قبل از اینکه تبدیل به بحران شود، پیش قدم بشوند، گفت: کانون های مساجد هم در تشخیص آسیب و هم در اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی برای رفع آسیب ها موثر هستند.

 «جعفر مروارید» در نشست با مدیران کانون های منتخب حاشیه شهر مشهد که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی برگزار شد با بیان اینکه یکی از مشکلات کنونی مشهد آسیب های اجتماعی است که این زیبنده شهر امام رضا(ع) و هیچ شهر دیگری نیست، گفت:مشهد یک کلانشهر است چرا که تمام سازوکارهای موجود در کلانشهرها، چه از جهت وسعت و چه از جهت نیازهای شهری را دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی اظهارداشت: انتظار می رود نخبگان، روحانیت، دانشگاه و مرجع های فکری برای رفع آسیب های اجتماعی قبل از اینکه تبدیل به بحران شود و مورد سوء استفاده دشمنان قرار بگیرد برنامه ریزی کنند.

 وی با اشاره به اینکه مسجد فقط در ۴ دهه انقلاب نقش نداشته بلکه از قبل هم وجود داشته چرا که تاریخ تفکر شیعی و معنوی هزار ساله است، ادامه داد:تفکر شیعی یک تفکر سیاسی و اجتماعی است و نقطه اوج آن مربوط به مقطع امامت امام صادق(ع) است و از همان دوران مسجد پایگاه فرهنگی و اجتماعی بوده، البته در مقابل آن هم جریان توطئه گر وجود داشته است.

مروارید با تاکید بر اینکه مساجد پایگاه توسعه فرهنگی و دینی است، افزود:انقلاب اسلامی ما یک انقلاب نظامی یا اقتصادی نبود بلکه یک انقلاب بر مبنای تفکر و اندیشه بود و پایگاه های تفکر و انسجام بخشی انقلاب هم مساجد بودند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه مساجد در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و اکنون هم که دوران تحریم است نقشی پر رنگ داشته و دارند، افزود:ساختار کانون های مساجد زیر مجموعه وزارت ارشاد است و نحوه تعامل در زمینه مالی و محتوایی هم از طریق وزارت ارشاد انجام می شود.

 وی با اشاره به اینکه کانون های مساجد هم در تشخیص آسیب و هم در اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی رفع آسیب ها می توانند موثر باشند، ادامه داد:در طرح نجات که ذیل مثلث توسعه فرهنگی و اقتصادی استان است دفاتر تسهیل گر اجتماعی وجود دارند که کار آنها بر آورده کردن نیازهای محله است لذا مدیران کانون های منتخب بهتر است جلسه هماهنگی را با مدیران دفاتر تسهیل گر برگزار کنند.

۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید