اخبار

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی خبر داد: در تابستانه کتاب خراسان رضوی پرفروش ترین استان بر اساس کتاب شد

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی خبر داد: در تابستانه کتاب خراسان رضوی پرفروش ترین استان بر اساس کتاب شد
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوی گفت: در یازدهمین دوره اعطای یارانه از طریق کتابفروشی ها، استان خراسان رضوی با ۶۸ کتابفروشی فعال خود توانست با ۵۱ هزار و ۶۲۶ نسخه کتاب در صدر پرفروش ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد.

افشین تحفه گر با بیان این خبر افزود: با پایان یافتن طرح «تابستانه کتاب۹۸» که با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» از ۲۵ تیرماه تا 3 مرداد اجرا شد، 13میلیارد و 900 میلیون و 263 هزار و 564 ریال کتاب در این استان به فروش رسید.

وی اظهار کرد: با پایان یافتن طرح «تابستانه کتاب۹۸» که با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» در بازه زمانی ۱۰ روزه در استان که در سراسرکشور اجرا شد، 13میلیارد و 900 میلیون و 263 هزار و 564 ریال  کتاب به فروش رفت.

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: کتابفروشی های رشد شعبه نادری از اهواز ، کتابفروشی دنیای کتاب از قم و کتابفروشی پردیس کتاب از مشهد به ترتیب با فروش ۱۲۰۶۴، ۹۹۱۸ و ۹۵۲۲ نسخه کتاب در صدر پرفروش ترین کتابفروشی طرح تابستانه کتاب۹۸  بر اساس تعداد کتاب قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: طرح تابستانه کتاب۹۸ در استان خراسان رضوی با مشارکت 10 شهرستان اجرا شد و  در این مدت 65 میلیون ریال فروش انجام شد .

وی با بیان اینکه اعتبار در نظر گرفته شده (یارانه کتاب) برای استان خراسان رضوی 2میلیارد و 500 میلیون ریال می باشد گفت: کل اعتبار مصرف شده در این طرح براساس یارانه دریافتی  2 میلیارد و 30میلیون و 272 هزار و 406 ریال بوده است.

تحفه گر ادامه داد: تعداد کل خریداران کتاب در استان خراسان رضوی 11هزار و 674 نفر بوده است و سهم شهرستان ها هزار و 697 نفر و این تعداد در مرکز استان 9هزار و 977  بوده است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: بیشترین اعتبار تخصیص یافته در مرکز استان مربوط به کتابفروشی انتشارات امام به مبلغ 175میلیون ریال می باشد .

وی تاکید کرد: این اعتبار در شهرستان ها به کتابسرای سامان به مبلغ 65میلیون ریال درشهرستان سبزوار تخصیص یافته است.

تحفه گر بیان داشت:مشهد ،سبزوار ،کاشمر ،سرخس،قوچان،تایباد،نیشابور ،تربت جام ،تربت حیدریه و بردسکن شهرستان های شرکت کننده دراین طرح بوده است.

۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید