اخبار

برگزاری هفتمین جشنواره و شب شعر «چَخُ و پَخ» در نیشابور

برگزاری هفتمین جشنواره و شب شعر «چَخُ و پَخ» در نیشابور
هفتمین جشنواره و شب شعر «چَخُ و پَخ» به اهتمام کانون بسیج هنرمندان شهرستان نیشابور و فیروزه برگزار می شود.

مسئول کانون بسیج  هنرمندان شهرستان نیشابور و فیروزه اظهار کرد: بیان درونمایه‌های گویش نیشابوری چون یادکرد گذشته و بازنمایی آیین‌ها و آموزه‌ها و انگاره‌های بومی و فرهنگی ابرشهر سنتی و تاریخی ایران‌زمین، گرامیداشت و بازشناسی سادگی، پاکی و انباشتگی معنا در طبیعت و سرزمین نیشابور و همچنین تصویر دل مشغولی‌ها و بیقراری‌های دلدادگی را به یاری گرفته شده است.

موسی نوکاریزی گفت: مابرای فراگویی شعر دغدغه‌ها، احساسات و دلبستگی‌ها گویش نیشابوری را برگزیده ایم  و زبان گویش را نه برای تفنن و سرگرمی و طنز، بلکه در پاسداشت میراث ارجمند معنوی مردم سرزمین مادری مان انتخاب کرده ایم .

وی خاطرنشان کرد: کانون بسیج  هنرمندان شهرستان نیشابور و فیروزه هفتمین جشنواره و شب شعر «چَخُ و پَخ»  را باگویش نیشابوری به گونه‌ای بسیار جدّی و ژرف که فرآورده‌‌ی فولکلور و جغرافیای فرهنگی و تاریخی نیشابور است، برگزار می کند.

نوکاریزی یادآورشد: شاعران می توانند آثار خود را به هفتمین جشنواره و شب شعر «چَخُ و پَخ» در  دو بخش موضوعی وآزاد با موضوعات: قوانین وفرهنگ شهروندی، مبارزه با فساد، کنترل گرانی، آب، محیط زیست، اعتیاد، آسیب ها ومعضلات اجتماعی و ارتباطات وفضای مجازی به شماره تلفن (09399199267) ارسال ویا به دفتر بسیج هنرمندان واقع در خیابان شهید جعفری (راه آهن) مجتمع هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تحویل نمایند.

مسئول کانون بسیج  هنرمندان شهرستان نیشابور وفیروزه تصریح کرد: هفتمین جشنواره و شب شعر «چَخُ و پَخ» با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، ناحیه مقاومت بسیج، اداره آب و فاضلاب شهری، سازمان سیما منظر و فضای سبز، سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری و انجمن های فرهنگی، ادبی و هنری نیشابور برگزار می گردد.

۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید