اخبار

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد: توقف صدور مجوز نشر کتاب به‌ صورت ناشر-مولف

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد: توقف صدور مجوز نشر کتاب به‌ صورت ناشر-مولف
افشین تحفه گر معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: صدور مجوز ناشر-مولف متوقف شده است و مولفین باید از طریف ناشران رسمی برای گرفتن مجوز اقدام کنند.

افشین تحفه گر معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نامه مدیر کل دفتر توسعه  کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه  صدور مجوز نشر به مولفان به شکل ناشر-مولف جایگاه قانونی ندارد، صدور این نوع مجوز متوقف شده است.

 وی افزود: در گذشته صدور مجوز به مولفان به صورت موردی و غیررسمی برای افرادی در نظر گرفته شد که  فقط یک اثر داشتند و احیاناً ناشری هم برای چاپ و نشر کتاب خود پیدا نمی‌کردند، لذا برای کمک به این نویسندگان اجازه داده شد که استثنائاً کتاب را خودشان چاپ کنند.

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی تاکید کرد: اکنون روند صدور مجوز کتاب برای مولف–ناشرها متوقف شده است بنابراین از این پس آثار این دسته از مولفین و مترجمین بایستی از طریق ناشران رسمی و دارای پروانه معتبر برای گرفتن مجوز قبل از چاپ اقدام نماید.

تحفه گر در پایان تصریح کرد: ناشران برای ورود به کار نشر صلاحیت‌های حرفه‌ای و صنفی‌شان سنجیده و ارزیابی می‌شود و در برابر حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی مسئولیت پذیر می‌شوند اما درباره ناشر مولفان وضعیت این‌گونه نیست

۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید