اخبار

برگزاری آزمون جامع استانداردهای مهارتی در نیشابور

برگزاری آزمون جامع استانداردهای مهارتی در نیشابور
همزمان با سراسر کشور به صورت متمرکز دومین مرحله آزمون جامع استانداردهای مهارتی و بیست و هشتمین مرحله آزمون ادواری مهارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان نیشابور برگزار گردید.

کارشناس آموزش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد:  آزمون جامع استانداردهای مهارتی در سال جاری وبه صورت متمرکز در سراسر کشوردر روز جمعه 31 خرداد98 به صورت کتبی دردبستان بنت الهدی صدر نیشابور با حضور ناظر رسمی در رشته‌های  مختلف آزمون برای هنرجویان برگزار گردید.

نرجس مقدم پاشا گفت: در این دوره از آزمون‌ها، 168نفر شرکت کننده حضور داشتند و برگزاری آزمون در یک ساعت و به صورت متمرکزدر سراسر کشور برگزارشد.

وی خاطر نشان کرد: پذیرفته شدگان در این آزمون ها گواهی کسب مهارت در رشته مورد نظر را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده و می توانند در آن رشته مشغول کار شوند همچنین می توانند با ارائه گواهی یاد شده و گذراندن دروس عمومی در آموزش و پرورش، دیپلم رشته مهارتی مورد نظر را دریافت کنند.

نرجس مقدم پاشا یادآور شد: در آزمون جامع استانداردهای مهارتی شهرستان نیشابور هنرجویان مراکز مهارت آموزی«توحید منش، خادریان، پیشگامان عصر عدالت و پیشرفت» تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور حضورداشتند که در رشته های تصویرسازی کامپیوتر، تصویرسازی جلوه های ویژه، طراحی صفحات وب قدیم وجدید، تصویر برداری، عکاسی دیجیتال، تذهیبت، تشعیر، خاتم کاری، نگارگری و معرق فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: تاکنون  بیش از سه هزار نفر در شاخه کارودانش درنیشابور دیپلم هنری مهارتی گرفته اند، اما مطلب مهم این است که بیشتر ساعت‌های درسی این شاخه در کارگاه می‌‌گذرد و به عبارتی درس‌های نظری به مراتب کم‌تر است.

کارشناس آموزش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: کسانی که تمایل به ایجاد مراکز مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف مهارتی کار و دانش را دارند می توانند جهت صدور مجوز به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور مراجعه نمایند.

۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید