اخبار

فرماندار بردسکن: جلسات شورای فرهنگ عمومی رکن اصلی در تصمیم گیریهای فرهنگی شهرستان می باشد

فرماندار بردسکن: جلسات شورای فرهنگ عمومی رکن اصلی در تصمیم گیریهای فرهنگی شهرستان می باشد
سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بردسکن و جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با موضوع دهه کرامت و اوقات فراغت در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید.

مجتبی شاکری فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بردسکن در این جلسه با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی رکن اصلی در تصمیم گیری مسائل فرهنگی شهرستان می باشد، افزود: مسائل فرهنگی، حوزه گسترده‌ای دارد و برنامه ها باید در راستای مقابله با دشمنان باشد.

وی افزود: یکی از موضوعات برای جوانان تقویت ایمان و باور است که باید با نیازهای جوانان برنامه‌ریزی گردد و ما نیازمند برنامه هایی هستیم که با سلایق نوجوانان و جوانان در آمیخته باشد.

شاکری با بیان اینکه هر کجا که امور اقتصادی و فرهنگی را به مردم سپردیم، توفیقات زیادی را کسب نمودیم، اظهار داشت: امروز بزرگترین معروف، رفع مشکلات و ایجاد شغل است که نقش بسزایی نیز در فرهنگ جامعه دارد.وی در ادامه به موضوع دهه کرامت پرداخت و افزود: بحث شادی و نشاط سالم و تزریق امید در بین مردم را دستگاه های متولی با برگزاری جشن‌ها و با رعایت شرعیات داشته باشند.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی بردسکن با بیان اینکه برنامه ها به کمیت نیست، بلکه به کیفیت است اظهار داشت: از برگزاری جلسات بدون خروجی و حرفای تکراری پرهیز گردد و برنامه‌های دهه کرامت مردم محور باشد و از توان هیئت های مذهبی نیز استفاده گردد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام علی اصغر امینی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بردسکن به ایراد سخن پرداخت و گفت: مسئولین جوانان را باید دریابند و آنان را تا بهترین ها همراهی کنند.

امینی، امام جمعه بردسکن، اظهار داشت: وسایل ارتقاء جوانان که امام راحل هم مطرح کردند همانند ارتقای اخلاقی، اعتقادی، علمی و هنری برای جوانان باید فراهم گردد.

 وی افزود: خطری که امام راحل در سال ۵۹ گوشزد کردن وابستگی فرهنگی است که باید تلاش کنیم احساس بی نیازی از فرهنگ بیگانه به وجود آید. امینی بیان اینکه دشمن می‌خواهد باور به اسلام و کارآمدی به نظام اسلامی را تغییر بدهد، گفت: متولیان امر ،رسانه‌های ما و فضاهای مجازی باید در مقابل دشمنان کار کنند و تبلیغات خودمان را داشته باشیم.

احمد فرزانه دادستان شهرستان بردسکن نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و با بیان اینکه تابستان شروع شده و جوانان و نوجوانان زیادی نیاز به اوقات فراغت دارند، گفت: متاسفانه سن ارتکاب جرم به ۱۳ و ۱۴ سال رسیده است و اگر به فکر اوقات فراغت برای نوجوانان نباشیم ارتکاب جرم بیشتر نیز خواهد شد.

۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید