اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب یکی از رسالت های کانون های مساجد است

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب یکی از رسالت های کانون های مساجد است
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۲ هزار برنامه اوقات فراغت در سطح کانون های ماسجد خراسان رضوی برگزار شد، گفت: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

« محمد حسین عبداللهی» در گردهمایی مدیران کانون های مساجد خراسان رضوی که به منظور توجیه برنامه های اوقات فراغت و با شعار اخلاق، نشاط و معنویت برگزار گردید، گفت: در آستانه تابستان هستیم و تعطیلی مدارس، دانشگاهها و حوزه های علمیه را در پیش داریم لذا برای برای اوقاف فراغت در کانون ها برنامه ریزی کنیم، گفت:خانواده ها و جوانان علاقمند هستند تا از فرصت اوقات فراغت برای بروز خلاقیت و استعدادهایشان استفاده کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود: در برنامه ریزی کلان ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور محورهای قرآن و عترت، آموزش و توانمند سازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، هنر متعالی و فعالیت های اجتماعی را مورد توجه قرار داده که اگر کانون ها به این محورها توجه کنند حتما اوقات فراغت نتیجه بهتری خواهد داشت.

عبداللهی با تاکید بر اینکه باید چشم انداز محورهای برنامه های اوقات فراغت مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد:محور فضای مجازی اهمیت دارد که باید مورد توجه کانون ها قرار بگیرد و حضوری جدی، هدفمند و جریان ساز داشته باشند همچنین برنامه ها باید به مضامین مورد تاکید ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور توجه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه امسال در فرصت اوقات فراغت باید برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب استفاده کنیم چرا که یکی از رسالت های کانون های مساجد تبیین این بیانیه است، اظهارداشت:باید پایگاههای توسعه اخلاق و معنویت با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب ایجاد کنیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه در دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی برای موضوعات اوقات فراغت چشم انداز داریم، گفت: در سال گذشته ۱۲ هزار برنامه در سطح کانون های مساجد خراسان رضوی برگزار و ۲۵۶ هزار نفر هم از این برنامه ها بهره مند شدند.

عبداللهی با اشاره به اینکه در مساجد خراسان رضوی ۱۸۰۰ کانون فرهنگی هنری داریم، ادامه داد:امسال بنا داریم در راستای ارتباط بیشتر با کانون ها حضور در شهرستان ها را افزایش دهیم یعنی در شهرهایی که قبلا حضور نیافتیم خواهیم رفت.

وی با تاکید بر انیکه دستگاهها و نهادهای دیگر باید نقش جدی تر در برنامه های اوقات فراغت داشته باشند، اظهارداشت:ما خراسانی ها باید نسبت به دهه کرامت توجه بیشتر و برنامه های متناسب شهری داشته باشیم که کانون های مساجد در این راستا با همکاری برخی نهادهای اجرایی دیگر مراسم گلباران حرم مطهر رضوی را همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) برگزار می کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود: امسال ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور بنا دارد پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران را انتخاب کند و ما باید نشان دهیم که خراسان رضوی این شایستگی را دارد که به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد کشور انتخاب شود لذا باید تلاش کنیم به شاخصه هایی که برای این منظور می گذارند، برسیم.

عبداللهی به حمایت ها، اعتبارات و تجهیزات اشاره کر دو ادامه داد: دبیرخانه خراسان رضوی در یک مرحله ۱۳۰ میلیون تومان و در مرحله ای دیگر هم ۳۷۰ میلیون تومان برای کانون ها تجهیزات خریداری کرده که به تدریج در کانون ها توزیع می نماید و اولویت با کانون هایی است که در سامانه بچه های مسجد کانون و اعضای خود را به ثبت رسانده اند.

۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید