اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی: این استان می تواند پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران باشد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی: این استان می تواند پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران باشد
مسوول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی می تواند امسال به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران(فهما) مطرح شود به شرطی که بر اساس ساختارهای مشخص و برنامه ریزی های صورت گرفته حرکت کند.

«محمد حسین عبداللهی» در دیدار با فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه بهانه این جمع و حضور شروع مرحله اول برنامه های تابستان و طرح غنی سازی اوقات فراغت است که بخشی از جوانان و نوجوانان ما به دنبال پر کردن اوقات فراغت خود هستند، گفت:دغدغه موجود چگونه پر شدن این اوقات است و بخشی از مردم ما با درآمدهای متوسط امکان سپردن دو یا سه فرزند به کلاسهای آموزشی ممکن را ندارند لذا در دسترس تربن مکان برای عامه مردم کانون های فرهنگی مساجد است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه کانون ها می توانند برای گذراندن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان محیط بسیار خوبی باشد، افزود: ممکن است کانون فرهنگی هنری برای تامین هزینه ها از مردم مبالغی جزئی بگیرند اما تفاوت این هزینه ها با سایر محیط های دیگر اصلا قابل مقایسه نیست.

وی اظهارداشت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برنامه های دوره های اوقات فراغت را با شعار زیبای اخلاق، نشاط و معنویت آغاز کرده و محورهای اصلی در برنامه های کانون مساجد توجه به موضوع قرآن و عترت و ترویج فرهنگ ائمه اطهار (علیه السلام) می باشد.

عبداللهی با اشاره به اینکه برنامه های آموزشی و توانمند سازی به عنوان یک محور باید مورد توجه باشد البته متناسب با نیازهای احساس شده باید انجام بگیرد، گفت:طرح شنبه های با کتاب که بین نماز مغرب و عشاء با پیشنهاد مسئول کانون به امام جماعت هر مسجد کتابی معرفی می شود و بعد از مطالعه در پایان هفته می تواند کانون با برگزاری مسابقه و با خلاصه نویسی آن در بین نمازگزاران این طرح را ادامه داده و به فرهنگ کتابخوانی رونق ببخشد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید