اخبار

اکران ویژه «آهوی پیشونی سفید» برای کودکان کار

اکران ویژه «آهوی پیشونی سفید» برای کودکان کار
با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، معاون هنری و سینمایی این اداره کل و معاون امور اجتماعی بهزیستی فیلم آهوی پیشونی سفید برای کودکان کار در سینما سیمرغ مشهد اکران شد.

جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پیش از اکران این فیلم گفت: ما درسال 98، باید توجه اصحاب فرهنگ و هنر را به مسئله آسیب های اجتماعی به شکل خاص جلب کنیم.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم فرهنگ و هنر در حل مسائل اجتماعی و دادن هویت اجتماعی به کودکان و نوجوانان در فضای مشهد نقش تاثیرگذاری دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه باید تلاش کنیم عدالت توزیعی در همه ی مناطق مشهد ایجاد شود گفت: ما دچار دوگانه های "مرکز پیرامون" ،"مرکز حاشیه" شده ایم و ما سعی داریم "مرکز گریزی" را  توسعه دهیم  و به حاشیه بیشتر توجه کنیم .

مروارید با اشاره به اکران فیلم برای کودکان کار تصریح کرد: این گام از یک طرف انگیزه ای برای اصحاب فرهنگ و هنرایجاد می کند که در راستای تعهد اجتماعی  با بهره گیری از همان مدل هنری و فرهنگی به رفع آسیب های اجتماعی کمک کنند و از سوی دیگر نقش سینماها تنها نقش پخش کننده  فیلم نباشند و به عنوان یک نهاد فرهنگی و اجتماعی فعالیت کنند.

در ادامه این مراسم جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمدرضا محمدی معاون هنری و سینمایی اداره کل، غلامحسین حقدادی معاون امور اجتماعی بهزیستی و نمایندگان اصحاب رسانه به همراه کودکان به تماشای فیلم نشستند.

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید