اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان بر اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در راستای اقتصاد مقاومتی و فرهنگ سازی در این حوزه تاکید کرد.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی که در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد با اشاره به بخشنامه  صرفه جویی اداری، موضوع اتلاف و اسراف را مهم خواند و افزود: همواره در زندگی فردی و اجتماعی انسان موضوع اسراف و اتلاف مطرح بوده است که این خود نشانگر اهمیت موضوع و ارتباط با حیات انسانیت و عدالت اجتماعی است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در نظر همه عقلاء اتلاف و اسراف منابع، چیزی زشت شمرده شده و مبارزه همگانی با این بیماری توصیه شده است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: توسعه و ترویج فرهنگ بهره وری با ارائه و تشویق الگوهای موفق در این زمینه و با تأکید بر شاخص های کارآمدی، مسوولیت پذیری، انضباط و رضایت مندی از دیگر سیاست های ابلاغی در حوزه الگوی مصرف است.

مروارید خطاب به روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تلاش خود را در راستای ارتقاء بهره وری و نهادینه شدن مصرف بهینه در همه ی بخش ها داشته باشید.

وی در ادامه تاکید کرد: تلاش کنید در کنار فرهنگ الگوی مصرف، فرهنگ فداکاری، صبر و نشاط و امید به آینده را در جامعه گسترش دهید.

مروارید در ادامه با اشاره به مثلث اقتصادی و فرهنگی استان گفت: بر اساس مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که الگویی موفق و عملیاتی به شمار می رود، شرکت های توسعه گرا مسئولیت توسعه منطقه ای را برعهده گرفته و از این طریق زمینه توانمندسازی اقشار مختلف مردم فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: ایجاد همدلی در فضای فرهنگی و هنری، ارزشمند کردن کارآمدی، کارآفرینی و گفتمان سازی و دیدگاه سازی جذب سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران از جمله مواردی است که در تحقق این مثلث باید به آن توجه کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه معین اقتصادی در شهرستان ها مشخص شده اند گفت:  روسای شهرستان ها جلساتی را با معین های اقتصادی برگزار کنند و با ایجاد گفتمان فرهنگی، از طریق ائمه محترم جمعه دستور جلسات را پیگیری نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به آسیب های اجتماعی در شهرستان ها گفت: ضروری است با استفاده از ابزارهای فرهنگی، هنری و قرآنی این آسیبها را کاهش داد.

 

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید