اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: شاعران خراسانی ذخایر معنوی این استان هستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: شاعران خراسانی ذخایر معنوی این استان هستند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و معاون فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل و جمعی از شعرا از پیشکسوت شعر خراسان استاد امیر برزگر عیادت کرد.

جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، شاعران خراسانی به‌ ویژه پیش‌کسوتان هنر قدسی شعر را ذخایر معنوی این استان خواند و بر لزوم توجه هرچه بیشتر به آن‌ها تأکید کرد.

وی در ادامه به یکی از اشعار عرفانی امیر برزگر اشاره کرد و گفت: شاعران، به مثابه سالکان راه حق، کسانی هستند که راه ‌سخت عرفان را ازطریق حس باطنی و شاعرانه خویش به‌ خوبی و شفاف و زلال همراه با حسی عاطفی و پرداخت‌شده و شاعرانه در اختیار مخاطب می‌گذارند.

در این دیدار، افشین تحفه‌گر، معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد استان، از امیر برزگر خراسانی به عنوان یکی از چند ‌بازمانده نسل پیش‌کسوت و قدرتمند شعر خراسان نام برد که همواره این هنر زبانی خراسانی را سرآمد و مایه فخر و مباهات این سرزمین کرده‌اند. او دیدار با هنرمندان این سرزمین را مایه دلگرمی و همدلی و در نهایت ارتقای سطح توجه و پیشرفت دانست.

در این دیدار سید محسن مصطفی‌زاده، محمد نیک، ناصر عرفانیان، هاشم رضازاده و ... در حضور داشتند.

امیر برزگر خراسانی، از شاعران پیشکسوت خراسانی است که تاکنون کتاب‌های «برگی از دیوان امیر»، «شعر و شاعری در آیینه زمان»، «نماز عاشقی»، «فصل عطش»، «رها در ناکجاآباد» و ... از او به چاپ رسیده است.

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید