اخبار

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور: شعار دهه کرامت در سال جاری «مهربانی به رسم اهل بیت(ع)» است

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور: شعار دهه کرامت در سال جاری «مهربانی به رسم اهل بیت(ع)» است
رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور گفت: سال گذشته شعار خدمت کریمانه را در دهه کرامت داشتیم و امسال هم ذیل شعار خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل بیت(ع) را اضافه کردیم.

حجت الاسلام «حبیب رضا ارزانی» در دیدار با آیت الله علم الهدی با بیان اینکه شورای دهه کرامت بیش از ۱۰ سال است فعالیت می کند و در طی این مدت به دفعات مکرر به محضر امام جمعه مشهد رسیدند، گفت:۶ کار گروه در حوزه های محتوایی، جشن های مردمی، دانشگاهیان، فضای مجازی و عرصه های دیگر فعالیت می کنند همچنين هیئت اندیشه ورز هم جهت انسجام بیشتر در حوزه علمیه قم تشکیل شده است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور اظهارداشت: سال گذشته شعار خدمت کریمانه را در دهه کرامت داشتیم و امسال هم ذیل شعار خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل بیت(ع) را اضافه کردیم و انشاءالله تا ۵ سال آینده طبق این عنوان ادامه خواهیم داد ضمن اینکه تلاش این ‌شورا بر این است که هماهنگی و انسجام را در حوزه دهه کرامت ایجاد کند.

وی افزود: هر کدام از کارگروهها فعالیت های شاخصی دارند و تمام روزهای دهه کرامت هم نامگذاری شده است اما آنچه اعضای این شورا را در کنار هم نگه داشته صمیمیت و همدلی ای است که بر محوریت امام رضا(ع) شکل گرفته.

«محمود رضا برازش» هم در این دیدار گفت:با پیگیری های انجام شده تمام استان های کشور برنامه های خوبی را برای دهه کرامت دارند اما امسال رویکرد ما توجه بیشتر به استان‌های محروم و مناطق سیل زده است به طوریکه در ایلام، گلستان و دیگر مناطق سیل زده برنامه های ویژه ای داریم.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) افزود:همکاری خوبی سازمان های مختلف با برنامه ها دارند و صداوسیما هم آمادگی کامل پوشش برنامه های دهه کرامت را دارد و امیدواریم بتوانیم از این فرصت در جهت خدمت گذاری استفاده کنیم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام «برزگر هاشمی» هم گفت:در سیاست گذاری های دهه کرامت به خصوص در رویکردهای محتوایی موضوع بیانیه گام دوم، شعار سال جاری و شرایط ویژه مناطق سیل زده مورد نظر قرار گرفته‌است.

نماینده آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در ایام دهه کرامت امسال سالروز قیام مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب را داریم، ادامه داد:در سیاست های محتوایی سعی شده بحث تبیین فرهنگ زیارت به خصوص زیارت مبدا تا مبدا مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد و باید تلاش کنیم تا گفتمان زیارت را با رویکرد شادی مومنانه در دهه کرامت رقم بزنیم.

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید