اخبار

آیت الله علم الهدی: برنامه های دهه کرامت بصورت یکپارچه با محوریت امام رضا(ع) برگزار شود

آیت الله علم الهدی: برنامه های دهه کرامت بصورت یکپارچه با محوریت امام رضا(ع) برگزار شود
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد با بیان این که عشق و دلدادگی به امام هشتم(ع) یک نعمت برای ماست، تاکید کرد: برنامه های دهه کرامت را با محوریت امام رضا (ع) برگزار کنید.

آیت الله سید احمد علم الهدی ، در دیدار اعضای شورای هماهنگی و برنامه ریزی دهه کرامت کشور و استان خراسان رضوی گفت: از سال اولی که این شورا تشکیل شد، روی این اصل تاکید داشتم که دهه کرامت با محوریت حضرت رضا (ع) برگزار شود.

وی افزود: آستان قدس رضوی خانه امام هشتم و تشکیلات وابسته به امام رضا (ع) است. در گذشته دولت ها مشکلاتی با آستان قدس رضوی داشتند، اما بعد از درگذشت آیت الله طبسی و آمدن آیت الله رئیسی این هماهنگی ها بیشتر شد. کارهای زیادی آستان قدس در داخل و خارج از کشور انجام می دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطر نشان کرد: آستان قدس رضوی در هر استانی دفتر دارد، اجرای برنامه ها حتما با محوریت آستان قدس رضوی باشد. الان دستگاه های اجرایی کشور از نظر بودجه مشکل دارند، امکانات کم و بودجه فرهنگی دولت بسیار کاهش یافته است.

وی یادآور شد: تخصیص ها معمولا تحقق پیدا نمی کند، مسئله معیشت و رزق مردم برروی زمین مانده است و این موضوعات برای دولت مهم است. امسال اقتضا می کند برنامه ها در آستان قدس رضوی انجام شود. همه وسط میدان بیایید، تا تشکیلات دولت نفسی بکشد و به بودجه دولت کمک شود.

آیت الله علم الهدی در ادامه گفت: با نظر مبارک تولیت آستان قدس رضوی نظرها یکپارچه و دو جریان فعالیت نکنند، ما هیچ وقت نباید دولت را در یک برنامه جدا ببینیم. دولت اسلامی است و تمام جریانات باید یکی دیده شود. سال های قبل شرایط خوبی نبود و برنامه اختتامیه جشنواره شکل زیبایی نداشت.

وی افزود: اخیرا بهتر و درآمیختگی و تطبیق زیباتری صورت می گیرد، الان هم هنوز دیر نشده است، کار را با آستان قدس رضوی تلفیق کنید تا هزینه ها به خوبی مصرف شود. ما در این قضیه باید یک بار از روی دوش دولت برداریم. امام رضا (ع) در این مملکت خانه، ثروت و زندگی دارند.

امام جمعه مشهد خاطر نشان کرد: سیل برای ما یک حادثه است، راهبرد انقلاب و نظام چیز دیگری است. زندگی مردم باید به گونه ای باشد که حوادث انقلاب را هضم کند. امسال دهه کرامت در گام دوم انقلاب اجرا می شود، در این شورا و بنیاد کمیسیون هایی تشکیل شود و سیره عملی و مسائل علمی بررسی شود.

وی افزود: شرایط اقتضا می کند که برنامه ها را با توجه به این که حضرت رضا (ع) عالم آل محمد است، تنظیم کنید. سازمان فرهنگی و آستان قدس می توانند این کارها را انجام دهند. ما باید دهه کرامت را در عرصه های واقعی و علم امام رضا (ع) تشکیل دهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همچنین گفت: آستان قدس رضوی دارای حوزه معاونت علمی است، حوزه ای غنی و پرمحتوایی است. امکانات آموزشی هم در وزارت آموزش عالی و آموزش و پرورش کم نیست، به عنوان نهادهای بیانیه گام دوم کار را اجرایی کنند.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در کشور داریم همه در فکر رهنمود دادن هستند، فقط رهبری رهنمود می دهد نقص و کمبودی هم ندارد. ما در عرصه عمل و اجرا مشکل داریم، حالا که آمده ام اجرا کنم نظر خود را هم دخالت می دهم.

آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: بیانیه گام دوم تفسیر لازم ندارد عمل و اجرا می خواهد، فرمایشات رهبری ابهام ندارد و نیاز به تفسیر نیست و اجرا می خواهد. از صدور بیانبه گام دوم پنج ماه می گذرد و هیچ اتفاقی در کشور نیفتاده است.

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید