اخبار

رونمایی از تابلوهای نقاشی عطار نیشابوری آثار هنرمندان نیشابور

رونمایی از تابلوهای نقاشی عطار نیشابوری آثار هنرمندان نیشابور
همزمان با بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری از سه تابلو نقاشی استادان محمد علی فضلی و علی روکی هنرمندان نیشابوری با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی، رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین و نمایندگان نیشابور رونمایی شد.

استاد محمد علی فضلی هنرمند نقاش نیشابوری گفت:این تابلو بنا به درخواست برادر عزیزم جناب علی­پور رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابور باعنوان( دیدار کودکی مولانا وعطار) در مدت 20 تا 25 روز به تصویر درآمد در این تابلو به سه مرحله از زندگی مولانا توجه شده که خود او نیز می گوید حال عمرم سه سخن بیش نیست خام بدم- پخته شدم- سوختم- مرحله اول کودکی است و مرحله بعدی و اصل موضوع ورود به نیشابور ودیدار با عطار است در معروف نیشابور و قله بینالود دیده می شود که بینالود برای ما  نیشابوریان یک کوه نیست یک همت است و یک عبادتگاه برای عارفان ملاقات عطار با مولانا که در این ملاقات عطار کتاب اسرار نامه را به او میدهد. و در مرکز تابلو عرافان و سماع مولانا دیده می شود مرحله سوم ملاقات مولانا با شمس است که با دیدار دو سیمرغ در سمت راست بالای تابلو دیده می شود.

استاد علی روکی هنرمند نقاش نیشابوری  عنوان کرد: از خداوند متشکرم که توانایی در من نهاده است تا آثاری همچون (پرتره عطارنیشابوری  ) و( قتل عطار نیشابوری ) ایجاد کنم که برای شهرم به یادگار بماند چون دلدر گرو عشق عطار داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در اول کار سیمای عطار برایم اهمیت داشت و بعد از مدتی برایم دیگر عطار نبود بلکه ویژگی های خاص عطار در ذهنم نهیب می زد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید