اخبار

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه: تئاتر در خور تحسین است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه: تئاتر در خور تحسین است
محمد حسن زاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه طی پیامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی این روز را تبریک گفت.

تئاتر دشمن تاریکی و همه روز است آنچنان که  همه روز روز تئاتر.

اکنون که هفتم فروردین ماه 1398 را به پاس روز جهانی هنر والای تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی جشن گرفته ایم برآنیم تا تئاتر و آنچه که به ما جان داده است را ارج بنهیم.

چرا که تئاتر دمنده ی روح است بر تن اجسام بی جان روی صحنه های سرد و نیشتر اندیشه است بر تن کودک دردانه ی فرهنگ و هنر، آب است بر لبان تشنه ی تاریخ، خون است بر رگ خشکیده ی آیین ، دم است بر نای خاک خورده ی دهر، چیزی شبیه به نان یا نه ...

بهتر است بگویم تئاتر یک ضرورت است چیزی شبیه هوا که با دمی  مارا از جهانی به جهان دیگر رهسپار می کند و با بازدمی برمیگرداند، آری اعجاز تئاتر را میتوان در ارتباط مستقیم آن با مخاطبانش به تماشا نشست در آن دم که که مارا به خودمان چونان آیینه ای نشان می دهد و ما خودمان را بدون هیچ حائلی در مقابل خود به نظاره مینشینیم  و به فکر فرو میرویم.

به خود اندیشی و واکاوی آنچه درون ماست، پس تئاتر امریست ضروری.

 اما تحقق این مهم نیازمند ایجاد رابطه ایست بین هنرمندان و تلاشگران این عرصه که جز با همدلی و همسویی با ذات پاک هنر تئاتر میسر نخواهد شد.

بنا به آنچه گفته شد تئاتر درخور تحسین است و لازم است در حد توان  این قدرت بی نظیر و تاثیر گذار زاییده ی روح، اندیشه و بشریت را ارج بنهیم.

امید است که در روزهای روشن آینده ی تئاتر شاهد پیشرفت روز افزون این هنر والا با استفاده از ابزار همدلی، مهربانی و پس از آن استفاده از ابزار خلاقیت آمیخته با علم، تجربه و تکنیک باشیم.

با آرزوی موفقیت برای تمامی هنرمندان این عرصه و به امید اینکه سال پیش رو سالی پر رونق برای این هنر والا باشد.

۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید