اخبار

آثار نویسنده ی نیشابوری بهترین رمان متفاوت سال نقد و بررسی شد

آثار نویسنده ی نیشابوری بهترین رمان متفاوت سال نقد و بررسی شد
جلسه نقد و بررسی آثار نویسنده ی نیشابوری "مرتضی فخری " با اهتمام گروه زبان و ادبیات فارسی مقطع متوسطه آموزش و پرورش نیشابوربرگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، عباس کرخی کارشناس ارشد ادبیات و سرگروه زبان و ادبیات فارسی مقطع متوسطه آموزش و پرورش نیشابور در سالن اجتماعات دبیرستان عترت گفت: آثار منتشر شده ی مرتضی فخری نویسنده ی نیشابوری : «لیلای پاییز»، «زمانی برای آشفتن»، «دشت سوخته»، «بغض سرخ»، «شمارش معکوس»، «حوریه»، «گیلو» و «مهبوط» می باشد که توانسته است مخاطبین زیادی را در ایران وسایر کشور ها جذب قلم روان وسحر گونه خود نماید.

علیرضا نیرآبادی نویسنده ومنتقد ادبی نیز در این جلسه اظهار داشت:از ویژگی های شاخص آثار شما کاربرد تداعی هاست که دو یا سه روایت را با حلقه ای واسط از دیالوگ یا واژه هابه یکدیگر متصل می کند ودر فضای سورئال وسراسرتعلیق به شخصیت پردازی و شکل گیری رمان می پردازدوچنانچه نویسنده خود را از بند شیفتگی به زبان شاعرانه رها کند قدرت داستان پردازی ایشان بهتر آشکار خواهد شد.

خدابخش صفادل شاعر پیشکسوت  نیشابوری در این مراسم عنوان داشت:شما از نویسندگانی هستند که زبان خوبی دارید و بازی الکی درنمی‌آورید. ما داریم می‌بینیم که نویسنده با این تصور که دارد کار جدیدی را انجام می‌دهد، هر تغییری را انجام می‌دهد؛ اما شما خود را به ادبیات تحمیل می‌کنید و در فضای ادبی تهران که برخی زد و بندها سبب می‌شود بسیاری دیده نشوند، شما از این فضا سربلند بیرون می‌آیید و به نظر من، کارهای شما ارزش خواندن را برای همه دارند.

فخری نیز در ادامه‌ی این صحبت گفت: الآن دو گروه با من مشکل دارند؛ یکی برخی مذهبی‌هایی که رمان نمی‌خوانند و با من مشکل دارند و گروهی که اعتقاد ندارند و می‌گویند چرا به مذهبی‌ها خدمت می‌کنی. اما اگر کسی از ته دل بنویسد، موفق می‌شود.

حجت حسن ناظر نیشابوری نیز در این مراسم مقاله ای در خصوص شان و جایگاه کتاب برای حاضرین قرائت کرد که با اقبال مواجه شد.

خاطر نشان می شود مرتضی فخری در سال گذشته با کتاب «مهبوط» برنده ی جایزه ی ادبی رمان متفاوت سال (واو) شد و دوکتاب وی  " لیلیا "  و "گورکن"رونمایی شد که با همکاری «کلبه کتاب کلیدر» تعدادی از کتاب های ایشان نیز در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید