اخبار

رییس ارشاد نیشابور:مراقب مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری باشید

رییس ارشاد نیشابور:مراقب مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری باشید
در سطح شهرستان نیشابور مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری وجود دارند که هیچ کدام مجوز نداشته و باید خانواده ها مراقب این اماکن باشند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،سید احمد قلندری رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و عضو ستاد اوقات فراغت شهرستان نیشابور  با اعلام مطلب فوق افزود : متاسفانه در سطح شهر نیشابور و برخی از بخشهای تابعه شهرستان مراکزی به صورت غیر مجاز در طول سال به خصوص ایام  تعطیلی تابستان واوقات فراغت نوجوانان و جوانان شروع به آموزش رشته های فرهنگی هنری در زمینه های قرآن ، خوشنویسی ، نقاشی و ... نموده اند که به هیچ عنوان تحت نظر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش ، سازمان تبلیغات اسلامی ، نیروی مقاومت بسیج،کانون پرورش فکری کودکان، سازمان فنی وحرفه ای ، مراکز آموزش عالی  و دیگر مراکز رسمی  کشور نمی باشند و باید خانواده ها مراقب فرزندان خویش باشند که در این مراکز ثبت نام نکنند .

وی گفت : برخی از این مراکز شناسایی و از فعالیت شان جلو گیری  به عمل آمده است  لیکن هنوز هم به صورت خانگی و ارائه اطلاعیه و تلفن به صورت غیر قانونی نسبت به این امر اقدام می کنند که علاوه بر آموزشهای غیر مجاز ممکن است معضلات دیگری را نیز در پی داشته باشد .

قلندری اظهار داشت : تنها مراکز انجمن های فرهنگی هنری ، تربیت مدرس قرآن کریم، کانونهای فرهنگی هنری مساجد ، آموزشگاههای آزاد هنری، موسسات فرهنگی وهنری  وموسسات قرآن وعترت که دارای مجوز و تحت نظارت  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند که می توانند با اساتید مجرب طبق ضوابط قانونی نسبت به آموزش افراد اقدام نمایند .

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی یادآور شد: ما از همه نو جوانان ، جوانان و خانواده ها خواستار همکاری هستیم و چنانچه با چنین مواردی روبرو گردیدند که افراد سودجو نسبت به آموزشهای غیر مجاز اقدام می نمایند مراتب را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور و یا اماکن نیروی انتظامی گزارش دهند

وی تصریح کرد : همچنین جهت اطلاع دقیق از پایگاههای اوقات فراغت سطح شهرستان می توانند با دبیرخانه ستاد اوقات فراغت مستقر در اداره آموزش و پرورش نیشابور تماس گرفته و اطلاع حاصل نمایند .

۲۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید